Rimska policija u utorak je privela više od dvadeset osoba u sklopu velike akcije protiv zločinačke skupine specijalizirane za međunarodnu trgovinu drogom i povezane s kalabrijskom mafijom ‘Ndranghetom.
“Pravosudna tijela izdala su 31 nalog za uhićenjem, no pet osoba za kojima se tragalo već je u zatvoru, a četiri su pritvorene odmah nakon izdavanja naloga za uhićenjem na europskoj razini”, rekao je za AFP pukovnik Gavino Putzu koji je vodio operaciju.
Uhićenja govore u prilog širenju kalabrijske zločinačke organizacije prema sjeveru i uslijedila su nakon slične operacije koja je prije nekoliko mjeseci provedena u Milanu, a potaknulo ju je napredovanje mafijaške organizacije izvan njezina povijesnog središta.
Ovaj put članovi ‘Ndranghete osumnjičeni su da za pokušaj preuzimanja kontrole nad Rimom koji se smatra strateški važnim za budućnost kalabrijske mafije, objasnio je zamjenik državnog odvjetnika u Rimu Michele Prestipino na konferenciji za novinare.
U današnjoj akciji u kojoj je zaplijenjeno oko 600 kg kokaina, veće količine hašiša te je otkrivena veća skrivenog oružja, sudjelovalo je oko 450 policajaca i vojnika.
Ndrangheta se smatra glavnim distributerom kokaina u Europi.
Izvor: Narod.hr/h
Photo: Bert Kaufmann
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.