Utorak, 4 ožujka, 2025
2.2 C
Zagreb
Pratite nas:

Troje ranjenih u pucnjavi u islamskom centru u Zurichu

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tri su osobe ranjene u ponedjeljak u pucnjavi u islamskom centru, nedaleko glavnog kolodvora u Zuerichu, objavila je policija koja aktivno traži napadača.

Policijska glasnogovornica rekla je da je do incidenta došlo u središtu grada Eisgasseu i da je ranjeno troje ljudi, ali pojedinosti nije navela.

Policija je opkolila četvrt u potrazi za napadačem. Policajci stoje na ulazu u zgradu gdje se nalazi islamski centar i nekoliko tvrtki.

Švicarski mediji prenose da je napadač u bijegu nakon incidenta koji se dogodio blizu glavne željezničke postaje u švicarskoj financisjkoj prijestolnici.

Na lice mjesta stigla su tri policijska i jedno ambulantno vozilo, prenijeli su očevici.

Dvije trećine od 8,3 milijuna švicarskih državljana izjašnjavaju se kao kršćani. No, ta se država bori s ulogom islama pošto je muslimanska populacija porasla na pet posto nakon dolaska migranata iz bivše Jugoslavije.

Na referendumu 2009. izglasana je zabrana izgradnje novih minareta.

Dvoje od troje ranjenih, u dobi od 30, 35 i 56 godina, u teškom je stanju.

Policija je izvijestila da je nepoznati muškarac upao u džamiju u ulici Eisgasse u središtu grada i počeo pucati po ljudima koji su molili.

Osumnjičenik od oko 30 godina nakon toga je pobjegao iz džamije i vjeruje se da je napustio kompleks islamskog centra.

Policija je potvrdila da je u blizini pronašla jedno tijelo, ali nije htjela komentirati moguću povezanost s pucnjavom.

Osim Eisgassea blokiran je i obližnji most pod kojim je pronađeno tijelo umotano u bijelu plahtu, prenosi fotograf AFP-a.

Istraga je u tijeku, dokazi pronađeni na mjestu napada su prikupljeni, a motivi ili pozadina osumnjičenog za sada ostaju nepoznati.

Očevici tvrde da je napadač nosio tamnu odjeću i tamnu vunenu kapu.

U vrijeme pucnjave u džamiji je bilo desetak ljudi, većinom iz Sjeverne Afrike, Somalije i Eritreje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/hina

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci