Kad na stranu stavimo sve što znamo i što nam govore o Trumpu i Bidenu, a meni osobno niti jedan od njih nije kandidat kojeg bih u nekom idealnom svijetu volio vidjeti na nekoj važnoj funkciji, ostaje ta jedna temeljna razlika. I dok je Biden svojim stavovima o bitnim svjetonazorskim temama pokazao kako je na liniji “napredno-progresivnih” krugova koji promoviraju sve neprirodno, Trump je po tom pitanju konkretno pokazao kako je ZA život i očuvanje vrijednosti za koje smo nekad mislili kako nikad neće doći u pitanje. Kakav je Trump zaista, ne znam, ali količina mržnje i netrepeljivosti koju prema aktualnom američkom predsjedniku pokazuju “napredni” svakako je znakovita.
I zato se nadam kako će gospodin Trump osvojiti još jedan mandat. Ne zato što ga smatram savršenim, nego zato što mislim kako je u ovim izazovnim vremenima, u kojima se vode bitke na vrlo osjetljivim poljima, puno bolji izbor od onoga kojeg nameće većina mainstream medija