Solidarnost

hep
Montaža: Narod.hr, izvor: Fah

Komentar čitatelja

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Europska komisija sprema packu Hrvatskoj zbog odluke Vlade da Ina sav plin prodaje HEP-u?

Za vrijeme prošle gospodarske krize Nijemci i Francuzi spustiše svojoj autoindustriji bankarske kamate sa 4% na 1% na kupnju novih automobila, kako bi spasili svoju autoindustriju, zaposlenost vlastitog stanovništva, odnosno njegova radna mjesta, standard života… Pri tom su u toj krizi ulupali u autoindustriju milijarde eura. Nisu se sjetili tada solidarnosti sa onima koji financijski tako dobro ne stoje i ne mogu nešto slično napraviti i nisu pomogli i njihovoj industriji koja je bila isto kao i njihova autoindustrija u ogromnim problemima. U Hrvatskoj je kriza trajala 7-8 g. a u Njemačkoj 2-3 g. TADA SOLIDARNOST NIJE BILA VAŽNA, NITI JE ITKO POSTAVLJAO TO PITANJE. A sad bi naš plin otimali nama kad mi želimo s plinom olakšati našem stanovništvu da prebrodi koliko toliko ovu krizu, stanovništvu koje niti blizu nema kupovnu moć onog u Njemačkoj. Kad su oni u problemu onda traže solidarnost a kad su drugi u problemu onda solidarnosti nema, onda nije bila važna. Eto to je zajedništvo politike EU-a, to je europska solidarnost, spremnost na pomoć svima. LICEMJERI ZAR MISLE DA SU SAMO ONI PAMETNI I DA OVO NITKO NE PRIMJETI?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Eto vam vaša EU, u kojoj ste neovisni i suvereni kao mrav u mravinjaku. Znači imaš svoj plin, ali ga dijeli s drugima iz solidarnosti. Pa onda neka EU države dijele svoj prihod od vlastitog gospodarstva s drugima, isto solidarno.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.