Bartulica u EP-u: Prava djece počinju pravom na život!

Foto: EP

U Europskom parlamentu danas se govorilo o pravima djece povodom 35. obljetnice usvajanja UN-ove Konvencije o pravima djeteta. Hrvatski zastupnik Stjepo Bartulica poručio je da dosta licemjerja o pitanju dječjih prava te da nerođena djeca nisu zaštićena u Europi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Bartulica je rekao kako se puno sluša i govori o pravima djece.

“Ali nijedno pravo zapravo nije zajamčeno ako se ta djeca nemaju pravo roditi. Puno je licemjerja u ovom (zastupničkom) Domu i treba glasno i jasno reći da djeca nisu zaštićena danas, 35 godina nakon ove Povelje.

>Bartulica citirao Stepinca: ‘Pobačaj je moguć zato što ne čujemo krik nerođenog djeteta, ali kada bismo ga čuli krv bi nam se u venama zaledila’

Pored toga što se nemaju pravo roditi, jer nerođena djeca nisu zaštićena u Europi, nad njima se od najranije dobi svakodnevno provodi indoktrinacija rodnom ideologijom i rana seksualizacija što je oblik emocionalnog zlostavljanja. To treba konačno prestati.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
>Petir: ‘Konvencija o pravima djeteta govori o tome da treba štititi nerođeno dijete’

Dosta je licemjerje retorike, treba jasno i glasno reći da su pojedine životinjske vrste zaštićenije u Europi od nerođene djece“, poručio je Bartulica.

>Kekin u debati prozvala Hod za život, Bartulica joj odgovorio

Podsjetimo, Generalna skupština Ujedinjenih naroda usvojila je Konvenciju o pravima djeteta 20. studenoga 1989. godine. To je međunarodni dokument kojim se priznaju prava djece u cijelome svijetu. Konvenciju je potpisalo 196 država, čime je postala najbrže i najšire prihvaćen sporazum na području ljudskih prava u povijesti. Vlada Republike Hrvatske donijela je posebnu odluku kojom se na temelju notifikacije o sukcesiji od bivše države Hrvatska smatra strankom Konvencije o pravima djeteta od dana osamostaljenja, 8. listopada 1991. godine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.