Autor bloga Zagreb24 Aleksandar Savić objavio je mučnu snimku pražnjenja novih podzemnih spremnika u centru Zagreba. Naglašava kako za pražnjenje jednog spremnika koje je kupila gradska vlast na čelu s Tomislavom Tomaševićem (Možemo) trebaju dva kamiona i pet radnika. ”To ste Vi kupili za naših 2.000.000 Eura!”, poručuje Tomaševiću.
”Zamislite kako trebaju 2 kamiona i 5 radnika za 1 spremnik, a naručili ste ih 50…koje ste, usputno ističem, preplatili u odnosu na Molok polupodzemne spremnike koje prazni 1 čovjek s grajferom, a kojih Čistoća ima i više nego je potrebno!”, poručio je bloger Savić Tomaševiću.
Video koji traje više od pet minuta prikazuje kako pet osoba i dva kamiona sudjeluju u pražnjenu podzemnog spremnika. Na kraju snimke e vidi kako se spremnik na kraju prevrnuo u kamionu.
Ranije je pisao kako se na natječaj za nabavu podzemnih spremnika prijavila tek jedna tvrtka s ponudom od preko 15 milijuna kuna s PDV-om.
Gradonačelnik Tomašević je najavio postavljanje stotinjak podzemnih spremnika. Na natječaju koji je raspisan 22.8. tražili su se ponuditelji za 3 tipa spremnika i to 1-3 m3 (50 kom.), 3 m3 (40 kom.) i 5 m3 (60 kom.).
Vrijednost natječaja je bila 12.7 milijuna kn (bez PDV-a, skoro 16 s PDV-om),a prijavio se samo jedan ponuditelj, tvrtka KOMOP iz Zagreba.
>Većina Zagrepčana i dalje zbunjena oko Tomaševićevog modela razvrstavanja smeća
Tvrtka KOMOP je na svojim stranicama (www.komop.hr) navela sljedeće:
>Tomašević izmjenom uvjeta odlaganja otpada u Zagrebu neke diskriminirao?
“Tvrtka KOMOP osnovana je 1992. godine i od samog početka profilira se u komunalnom sektoru osnivanjem generalnog zastupstva za FAUN GmbH iz Njemačke, Osterholz-Scharmbeck, najvećeg proizvođača komunalnih vozila u Europi. Kroz godine KOMOP se potvrđuje u znanju i iskustvu u komunalnom sektoru, i postaje prepoznatljiv partner u raznim projektima svojih klijenata. Vodeći se načelima odgovornog poslovanja spram okoliša i lokalne zajednice KOMOP predlaže svojim korisnicima rješenja koja će istovremeno odgovoriti na zahtjevne specifikacije radnih zadataka, ali biti i ekološki prihvatljiva.”