Predsjednik Republike Ivo Josipović odgovorio je danas na optužbe predsjednika HDZ-a Tomislava Karamarka da je njegov bivši glavni analitičar Dejan Jović “protiv hrvatske neovisnosti”, te da Josipović i Jović “imaju istu ideologiju” podsjetivši Karamarka da je Jović svojedobno savjetovao i HDZ-ovu predsjedničku kandidatkinju Kolindu Grabar Kitarović i HDZ-ova ministra vanjskih poslova Miomira Žužula.
Karamarko je danas u Gospiću poručio da bi se Josipović trebao ispričati građanima zbog Jovićeva izbora za svojega glavnog analitičara jer “jako dobro zna da je Jović protivnik hrvatske neovisnosti, da je nekoliko puta istupao s tih pozicija, podržavajući čak i Miloševića”, te je optužio Josipovića da ima “isti politički pogled prema Hrvatskoj”.
Josipović je novinarima u Osijeku izjavio da je Jovića razriješio jer se “temeljno nisu složili oko jednog važnog političkog pitanja”, ali mu zahvaljuje na njegovu dosadašnjem radu.
“Kada je riječ o grubim kvalifikacijama gospodina Karamarka, podsjetio bih da je Jović bio savjetnik kandidatkinje HDZ-a za predsjednicu Kolinde Grabar-Kitarović, u vrijeme kada je bila ministrica, te ministru Miomiru Žužulu, dakle važnim ljudima iz njegove stranke”, rekao je Josipović.
“Mislim da je to strašna kvalifikacija, kad za nekoga kažete da je državni neprijatelj, i sa žalošću je čujem”, dodao je Josipović.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Photo: fah
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.