Skijaška sezona na Sljemenu počinje u subotu, 10. siječnja 2026., na samom kraju školskih praznika otvaranjem Zelenog i Bijelog spusta. Grad Zagreb i najavljuje besplatno skijanje za građane te besplatnu žičaru. Iza ovih najava i dalje ostaje ključna činjenica: najveća i najzahtjevnija staza – Crveni spust – već treću sezonu zaredom ostaje zatvorena. Riječ je o stazi na kojoj se vozila legendarna utrka Snježna kraljica.
Gradonačelnik Tomislav Tomašević u ožujku prošle godine najavio je da će nova četverosjedna žičara na Crvenom spustu biti u funkciji s početkom nove skijaške sezone. To se nije dogodilo.
Skijanje se sada otvara bez te staze, a u službenim objavama o Crvenom spustu nema ni riječi – ni objašnjenja, ni novog roka, ni plana. Nema niti gradonačelnika Tomaševića koji u javnost nije viđen danima.
Riječ je o projektu koji se najavljuje već više od godinu dana. Još u ožujku prošle godine gradska je uprava tvrdila da će nova sjedežnica omogućiti povratak punog skijaškog programa, uključujući i Crveni spust. No, skijaška sezona 2026. ponovno počinje bez te ključne staze.
>Kakav fijasko: Grandiozna Žičara Sljeme neće raditi za Snježnu kraljicu; evo obrazloženja
Četverosjedežnica na Crvenom spustu oštećena je u oluji 2025. U ožujku prošle godine, prije lokalnih izbora, Tomašević je najavio kako u kolovozu započinje izgradnja nove četverosjedežnice, vrijedne 12,5 milijuna eura, koja će se u cijelosti financirati iz gradskog proračuna, te da cilj je da bude u funkciji s početkom sljedeće skijaške sezone.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasa
Izvor: narod.hr



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.