Norveška bi trebala isključiti cjepiva protiv covida-19 proizvođača AstraZenece i Johnson&Johnsona iz svoga programa cijepljenja zbog rizika od štetnih nuspojava, objavilo je u ponedjeljak vladino povjerenstvo.
Dodali su kako oni koji dobrovoljno žele primiti jedno od ta dva cjepiva, trebaju imati mogućnost da to učine.
Podsjetimo, vlasti su 11. ožujka obustavile cijepljenje AstraZenecom nakon što je manji broj mlađih cijepljenih osoba hospitaliziran zbog kombinacije krvnih ugrušaka, krvarenja i niskog broja trombocita, od kojih su neki kasnije umrli.
“Vlada će ovo koristiti kao temelj za odluku, uz preporuke Instituta za javno zdravstvo o tome treba li koristiti ova cjepiva”, rekao je na konferenciji za medije ministar zdravstva Bent Hoeie.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr



Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.