Nakon što je Goran Đulić iznio svoju obranu pred istražiteljima USKOK-a, na ispitivanje dolazi Jagoda Bončina Franjković. Ona je u prostorije Uskoka došla u 19:30 sati. Nakon toga USKOK će odlučiti hoće li za njih zatražiti određivanje istražnog zatvora zbog djela koja im se stavljaju na teret u aferi Hipodrom. Ako do toga dođe, konačnu odluku donijet će sudac istrage Županijskog suda u Zagrebu.
> Tomašević o prvom uhićenju Možemovca: ‘Optužbe mi zvuče nevjerojatno’
Uskok ih sumnjiči za koruptivna kaznena djela, a neslužbene informacije govore da su kao rukovoditelji degradirali zaposlenike koji su ranije svjedočili protiv Koste Kostanjevića te mu pokušali osigurati povoljnije radno mjesto nakon povratka na posao. Vijest donosi HRT.
> Đulić je imao veće ovlasti od ravnatelja, a postavio ga je izravno Tomašević
Degradacija zaposlenika koji su svjedočili o aferi Hipodrom
– Gospodinu Đuliću se na teret stavlja kazneno djelo trgovine utjecajem, članak 295 Kaznenog zakona – i ništa više, izjavio je Tomislav Žulj, odvjetnik Gorana Đulića. Dodao je kako je njegov branjenik pola sata aktivno iznosio obranu i kako se ne smatra krivim.
Podsjećamo, u 15:15 sati u prostorije Uskoka priveden je Đulić u pratnji svojeg odvjetnika i uskočkih istražitelja. U zgradi Uskoka je 45 minuta davao iskaz.
Možda će vas zanimati
Tko je Tomaševićev 'ministar sporta' i čovjek sa sto funkcija koji je 'pao' u aferi Hipodrom?
Tomaševićev ‘ministar sporta’ sudeći prema nizu funkcija, ali i i činjenici da je povezan s udrugama bliskim Možemo, uživa velik stupanj povjerenja gradonačelnika
Plenković: Smiješno naricanje Možemo
Nova uhićenja u aferi Hipodrom komentirao je i premijer Andrej Plenković.
– To smiješno naricanje Možemo, u tom trenutku SDP-a, jao, kakav je tajming, zašto sada, izbori, mislim to su priče za malu djecu. Što sada, kad su oni u pitanju, sve nekakva nevidljiva ruka koja radi kontra njih. Svatko onaj tko se ogriješio o zakon za kojeg postoji osnovana sumnja da je počinjeno neko kazneno djelo, će se naći u postupku, sud će odlučiti na kraju je li je netko kriv ili ne, i gotovo. Ta politiziranja koja mi čujemo od oporbe, pa i ova vaša pitanja sada su, u biti, jedna politiziranja tih istih. Prema, tome svatko nekako odgovara za svoje postupke, pa tako i ovi ljudi koji su dio Možemo kao stranke, dio strukture koja je, recimo, tako vezana za grad Zagreb, kazao je.
> Goluža: Ova uhićenja teško kompromitiraju Tomaševića
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: Narod.hr/HRT vijesti




Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.