Petak, 2 svibnja, 2025
28.8 C
Zagreb
Pratite nas:

Pavičić Vukičević naručila anketu preko Macanove agencije: Evo koji su rezultati

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tim Jelene Pavičić Vukičević preko agencije Manjgura Krešimira Macana naručio je istraživanje o preferencijama zagrebačkih birača, a zanimljivo je da prema tom istraživanju ona s Tomaševićevim ulazi u drugi krug.

>Tko su ‘neovisni’ analitičari, koji rade za političke stranke i političare pa ih zagovaraju u javnosti?

>Nino Raspudić Macanu: ‘Ti koji si radio za Plenkovića, a možda još radiš – meni govoriš da sam pristran’

>Plenkovićev savjetnik proglasio nastup Thompsona na zahtjev Vatrenih – ustaškim državnim udarom!

> Premijerovom savjetniku su ljudi koji dolaze na Bleiburg – neofašisti, a komemoracija najveći neofašistički skup

> Nakon što je Thompsonov nastup za Vatrene proglasio ustaškim državnim udarom Macan razriješen dužnosti Plenkovićevog savjetnika

Istraživanje je na uzorku od 800 ispitanika u razdoblju od 14. do 16. travnja provela agencija Ipsos, a objavio ga je Jutarnji list.

Tomislav Tomašević iz Možemo s 39.6 posto potpore, prema anketi, vodeći je u utrci za Zagreb. Na drugom mjestu se s potporom od 16.6 posto našla Jelena Pavičić Vukičević, kandidatkinja za gradonačelnicu stranke Bandić Milan 365 – Stranka rada i solidarnosti.

Na trećem se mjestu nalazi Miroslav Škoro kojeg podržava 9.6 posto ispitanika, na četvrtome je HDZ-ov kandidat Davor Filipović s potporom od 7.6 posto. Slijedi ga kandidat SDP-a Joško Klisović koji je u istraživanju dobio 6.5 posto potpore, dok je šesta Vesna Škare Ožbolt s potporom od 5.7 posto.

Kandidat Mosta Zvonimir Troskot sedmi je na listi i podržava ga 5 posto ispitanika. Slijedi ga Davor Nađi iz stranke Fokus kojemu istraživanje daje 3.7 posto, a deveta je Anka Mrak-Taritaš iz Glasa s potporom od 3 posto. Mirando Mrsić iz Demokrata, koji će biti kandidat za zamjenika Anke Mrak-Taritaš, dobio je 0.3 posto, a ostali kandidati 0.2 posto.

Neodlučnih je 2.2 posto.

Macanova “nepristranost”

Podsjetimo, Krešimir Macan na osobni je zahtjev razriješen dužnosti posebnog savjetnika predsjednika Vlade za strateško komuniciranje u srpnju 2018. godine. Nakon što je na Twitteru ljutiti korisnik objavio status u kojem je optužio izbornika hrvatske nogometne reprezentacije da je pokušao izvesti državni udar uz potporu ekstremne desnice, na njega se nadovezao savjetnik premijera Andreja Plenkovića Krešimir Macan s porukom “Koji nije uspio…”.

Plenkovićev savjetnik proglasio nastup Thompsona na zahtjev Vatrenih – ustaškim državnim udarom! 

Odmah potom Macan se oglasio na Facebooku, i rekao kako je riječ o njegovim osobnim stavovima, a ne stavovima Vlade.

 

Koliko je Macan “nepristran” pokazao je u više navrata braneći Andreja Plenkovića i javno mu dajući savjete. Isto tako ranije je pokazao što misli o Domovinskom pokretu Miroslava Škore.

Prije zadnjih parlamentarnih izbora komentirao je i potencijalno okupljanje platforme “od desnog centra na desno”, što je podržala i predsjednica udruge “U ime obitelji” dr. Željka Markić kao alternativu korumpiranosti i nevjerodostojnosti aktualnoj vlasti Plenković-Milanović.

“Karamarko je imao jednu ideju koja je neprovediva, a to je da se napravi jedinstveni blok na desnici. Ako Škoro ide sa Hasanbegovićem i priziva Markić on ide totalno desno. Njegovi birači ne mogu biti prevareni. Centar neće glasati za opciju u kojoj se pojavljuje Željka Markić. HDZ ima priliku okupiti birače centra i to je idealno pozicioniranje, de facto što je Plenković želio. Imamo krajnju desnicu na 10-15 posto, ukoliko se ujedine, a nisam siguran da će Most ići s njima, što bi mogao biti politički kraj Mosta. Desnica ako uđe u Sabor će možda ucjenjivati HDZ.”, tumačio je tada Macan.

Dr. Markić o Macanu: ‘Isto što mu je rekla Vidović Krišto rekao mu je i Raspudić, njega nije izvrijeđao niti otišao iz studija’ 

(VIDEO) Macan izvrijeđao Vidović Krišto (DP) i otišao iz Otvorenog nakon što mu je rekla da se lažno predstavlja kao neovisan stručnjak

U srpnju prošle godine je izazvao incident u emisiji Otvoreno te je tadašnju zastupnicu Domovinskog pokreta Karolinu Vidović Krišto nazvao spodobom. Zatim je opisao kao guju iz Šume Striborove, a za one koji nisu shvatili poveznicu, Krešimir Macan je na svom Facebooku objavio ulomak iz knjige Ivane Brlić Mažuranić te nastavio verbalno vrijeđanje zastupnice i majke četvero djece.

 

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/jutarnji.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci