Od srpnja, kada se neopravdani izostanci kažnjavaju, najviše zastupnika izostalo je u prosincu (27), potom u srpnju (26), pa u veljači (21).
Osvrt na devet saborskih mjeseci pokazuje da je neopravdano, od jednog do čak 17 dana, izostala gotovo polovica od 151 zastupnika, točnije njih 68.
Najviše neopravdanih skupio je, sada već bivši zastupnik Ivan Klarin (SDP), koji je samo u srpnju i rujnu neopravdano izostao 17 dana. Klarin se jesenas povukao iz Sabora, držeći da kao načelnik općine Tisno ne može kvalitetno obnašati obje dužnosti.
Po broju neopravdanih dana prate ga HDZ-ov Dražen Barišić (12) te SDP-ov Siniša Varga (10).
Po sedam dana neopravdano su izostali Mostova Ivana Lesandrić-Ninčević i HDZ-ov Frano Lucić, po šest nezavisni Mirando Mrsić i Vlaho Orepić, HSS-ova Ana-Marija Petin, SDP-ovi Mihael Zmajlović i Domagoj Hajduković.
Po pet neopravdanih imaju Reformist Darinko Dumbović, SDP-ova Sabina Glasovac i HDZ-ov Ivan Domagoj Milišević, a po četiri desetero zastupnika: Marko Vučetić (NZ), HDZ-ovi Petar Škorić i Tomislav Klarić, Hrvoje Runtić (Most), SDP-ovi Orsat Miljenić, Stjepan Kovač i Ana Komparić Devčić, HSS-ovi Mladen Madjer, Željko Lenart i Krešo Beljak.
Po tri dana neopravdano je izostalo devet zastupnika, po dva 11, a po jedan dan čak 23 zastupnika.
Od lanjskog srpnja, kada se na inicijativu Mosta novčano kažnjava neopravdan izostanak iz sabornice, zastupnicima je naplaćeno oko 35.000 kuna kazni.
Zastupniku se izostanak opravdava ako je bio bolestan, što mora potvrditi liječnik, ako je imao smrtni slučaj u obitelji, ako se morao odazvati sudu ili biti na društvenim, političkim i inim skupovima na koje je pozvan. Opravdava mu se i izostanak zbog sudjelovanja na sjednicama općinskih i gradskih vijeća te županijskih skupština.