Četvrtak, 25 lipnja, 2026
34.9 C
Zagreb
Pratite nas:
'NISAM GA ŠTITIO'

Tomašević: Jurišić više nije član Možemo! ni zaposlenik Holdinga

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević potvrdio je u četvrtak da je Filip Jurišić, dojučerašnji voditelj podružnice Zagrebački digitalni grad, više nije član stranke Možemo! ni zaposlenik Zagrebačkog holdinga.

Jurišić je dao otkaz nakon što je kontrolom utvrđena nepravilnost pri korištenju službene kartice, priopćili su u srijedu iz Zagrebačkog holdinga, najavivši da će do javnog natječaja podružnicu voditi član Uprave Miljenko Hrman.

Tomislav Tomašević je na konferenciji za medije u četvrtak rekao da je sporni račun u iznosu od 936 eura nastao prije otprilike mjesec dana te da je interna kontrola Zagrebačkog holdinga uočila sumnjivo korištenje službene kartice te pozvala Jurišića na razgovor.

>Kako izgleda Mirogoj pod Tomaševićem: Trava, smeće i uništeni grobovi

Ostavka na sve dužnosti

“Jučer je nakon toga Filip Jurišić dao ostavku, i ne samo ostavku, nego i otkaz u Zagrebačkom holdingu. Znači, ne samo da više nije voditelj podružnice, nego više nije ni zaposlenik Zagrebačkog holdinga. Da to nije učinio, ionako bi dobio otkaz“, rekao je.

Potvrdio je da je Jurišić bio član stranke Možemo! te da je “sad već bivši član stranke“ jer je takvo ponašanje “apsolutno neprihvatljivo“.

Tomašević je istaknuo da, osim poslovne i etičke, postoji i pravna odgovornost za korištenje službene kartice u privatne svrhe te podsjetio da je Zagrebački holding slučaj proslijedio nadležnim državnim tijelima.

>Tomašević ukinuo mjeru roditelj-odgojitelj, a kapaciteti gradskih vrtića i dalje nedostatni

Tomašević tvrdi da nije štitio Jurišića

Odbacio je tvrdnje da je Uprava Zagrebačkog holdinga ranije imala saznanja o nepravilnostima te da je on osobno štitio Jurišića.

“Nije točno. Nemam nikakvih saznanja o bilo kakvim nepravilnostima vezanim za Jurišića. Provjerio sam s Upravom jesu li oni imali bilo kakva saznanja do sada i nisu“, rekao je.

Jurišić je na čelu podružnice Zagrebački digitalni grad bio od 2022. godine.

Do javnog natječaja tu će podružnicu voditi član Uprave Miljenko Hrman, javlja N1.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/N1

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci