Vodostaj u rijeci Vrljici se popravlja, vodoopskrba Imotskog nije ugrožena

Foto: Thinkstock

Vodostaj na rijeci Vrljici, koji je nakon sinoćnjeg potresa na imotskom području, u subotu ujutro na nekim mjestima opao i do jednog metra, u poslijepodnvenim se satima se počeo popravljati i trenutačno nije ugrožena vodoopskrba Imotskog iz glavnog izvorišta Opačac, doznaje se u subotu u poslijepodne od gradonačelnika Imotskog Ivana Budalića.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Tijekom dana vodostaj u glavnom izvorištu Opačac je porastao za desetak centimetara što znači da se vodostaj rijeke Vrljike popravlja i po prvim informacijama nije ugrožen riblji fond i biljni svijet u toj rijeci”, rekao je Budalić za Hinu.
Istaknuo je kako su dio Vrljike, na kojem je opao vodostaj, u poslijpodnevnim satima posjetili stručnjaci iz Hrvatskih voda zaduženi za biljni i životinjski svijet rijeka te stručnjaci koji brinu o zaštiti okoliša.
“Očekujemo kako ćemo u večeras (subota) imati i informacije o njihovim stručnim saznanjima u vezi novonastale situacije na rijeci”, kazao je Budalić.
Podsjetio je kako su i ranijih godina, nakon potresa, zabilježene slične pojave. “U takvim slučajevima smanji se kapacitet izbacivanja vode iz njihovih (riječnih) vrela”, rekao je Budalić.

U svibnju 2004., Vrljika se nakon potresa na nekoliko sati ‘povukla’ u utrobu zemlje, ali se ubrzo i ‘vratila’.

Jak potres s epicentrom u BiH, između Čitluka i Posušja zabilježen je u petak oko 22, 35 sati, u Hrvatskoj se osjetio u širem području od Sinja do Makarske. Magnituda mu je iznosila je 3,7 stupnja prema Richteru.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.