Dokaz nekvalitete vlasti u Zagrebu itekako je vidljiv na primjeru najvećeg zagrebačkog infrastrukturnog projekta – cijevi za vodu. Tomislav Tomašević opet čeka novi europski natječaj. Do tada – dio Zagrepčana i dalje će biti bez vode, ali računi im dolaze i moraju ih plaćati.
Da postoji Guinnessov rekord za pucanje cijevi, zasigurno bi ga odnijela Slanovečka ulica u zagrebačkom naselju Dankovec. Samo u posljednjih godinu i pol pukla je 34 puta.
Malo-malo ostaju bez vode. Cesta izgleda kao šahovnica. Grad je bacio toliko novca na krpanje da bi se više isplatilo napraviti novu. Prošle godine isto se dogodilo na Trešnjevci.
Zagreb gubi polovicu svoje pitke vode
U Zagrebu su cijevi toliko u lošem stanju da na dnevnoj bazi pucaju do tri puta.
Zagreb gubi polovicu svoje pitke vode.
>Tomašević u kampanji novcem građana: Pogledajte uspjehe kojima se hvali
Gradonačelnik Tomislav Tomašević je najavio najveća ulaganja u vodovodnu mrežu, ali prvi pokušaj prijave na europska sredstva je propao.
Za to vrijeme građani komunalnu naknadu uredno plaćaju. I prijevoz vode cisternom, piše Dnevnik.hr.
Novo obećanje je da će vodu dobiti kad se realizira Projekt Zagreb. Kada će se to točno dogoditi, nitko još ne zna.
Projekt Zagreb
Projekt Zagreb je ambiciozan plan Grada Zagreba za modernizaciju i unaprjeđenje mreže vodoopskrbe i odvodnje, vrijedan 323 milijuna eura. Cilj projekta je obnoviti zastarjelu infrastrukturu, smanjiti gubitke vode te poboljšati kvalitetu usluga za građane.
U ožujku 2024., gradsko poduzeće Vodoopskrba i odvodnja (ViO) prijavilo je Projekt Zagreb na prioritizacijski poziv Ministarstva gospodarstva radi sufinanciranja iz fondova Europske unije. Međutim, projekt nije uvršten među prvih 15 najviše bodovanih projekata za EU sufinanciranje.
>Pukla cijev u Novom Zagrebu, mnogi ostali bez vode
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.