Zlatko Gregov: EU parlament je prilika za predstavljanje i zaštitu hrvatskih nacionalnih interesa

Kandidat Obiteljske stranke za europarlamentarne izbore Zlatko Gregov u razgovoru za narod.hr rekao je kako su izbori za Europski parlament velika prilika za predstavljanje i zastupanje Hrvatske i zaštitu hrvatskih nacionalnih interesa, a jedan od njih je i „isključivi gospodarski pojas“. Također, Gregov tvrdi kako će se zauzimati za obitelj i život koji su trenutno najugroženiji u Hrvatskoj i Europskoj uniji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„Važno je da budu izabrani oni koji će znati čuvati ravnotežu između suradnje i očuvanja suvereniteta, a izlazak na izbore je ključan element uspjeha izbora. Neizlazak, odnosno što manji izlazak odgovara onima koji su trenutno na vlasti“, smatra Zlatko Gregov.

„U senzibiliziranju naroda za izlazak na izbore, najveću promjenu očekujem upravo od Crkve. Ne treba očekivati da se s oltara sugerira za koga točno treba glasovati, ali bi trebalo upućivati da se izađe na izbore i bira one koji zastupaju i brane kršćanske općeljudske vrednote“, rekao je Gregov.

Moto u kampanji Zlatka Gregova je „Europa treba obitelj!“, a bez zdrave obitelji, zaštite prava obitelji i vrednota koje proizlaze iz obitelji, kako Gregov tvrdi, nema budućnosti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„WHO je objavila službeni statistički podatak da je 1997. u svijetu službeno izvršeno 53 milijuna abortusa. Ako to pomnožimo s posljednjih 20 godina, dolazimo do zastrašujuće brojke od preko milijardu ljudi. Zato sam prvi iz Hrvatske potpisao javni proglas Federacije obiteljskih katoličkih udruga FAFCE, koja je akreditirana u Brusselu, a koja navodi 12 načela obiteljskih politika i zaštite obitelji na koje se obvezuju oni koji će biti izabrani za EU parlamentarce“, istaknuo je Gregov.

Zlatko Gregov je istaknuo i kako se Hrvati boje naglas izreći koji su nacionalni interesi, dok druge zemlje smatraju legitimnim štititi svoje.

„Dovedeni smo u situaciju da nam se nameće krivnja što uopće imamo svoju državu, a kamoli da još brinemo za njene interese. Obiteljska stranka će se, osim ekonomskih tema, zalagati za poticanje rodoljublja, domovinskog odgoja i svih oblika služenja domovini i čuvanju hrvatskih nacionalnih interesa“, istaknuo je Gregov.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prema Gregovu, jedan od važnijih hrvatskih nacionalnih interesa je „isključivi gospodarski pojas“.

„Mnogo je hrvatskih obitelji vezano uz more i život od mora, a trenutno se hrvatskim ribarima nudi „pravedna naknada“ ukoliko odustanu od ribarstva, zbog zaštite ribljeg fonda. A kolika su tek prirodna bogatstva skrivena u podmorju, od nafte i plina. Tu je dalje niz pitanja vezanih za korištenja fondova, poticaja, kvota, zaštite brandova i geografskog porijekla proizvoda“, tvrdi Gregov.

Na pitanje mogu li se u EU parlamentu uopće braniti nacionalni interesi, Gregov odgovara pozitivno.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„Pa nije EU parlament bezlična masa svega i svačega. Tamo su isto tako ljudi iz 28 zemalja koji isto tako štite svoje nacionalne interese. A najbolje je kad zaštitom nacionalnih interesa i prosperiteta pojedinih zemalja članica štitimo i zajedničke interese i osiguravamo prosperitet cijele EU“, rekao je Gregov, no upozorava kako valja biti svjestan da „ni jedna država u EU više nema sto postotni suverenitet te da postoje velike razlike i u tome unutar EU te da najveće zemlje uz daleko veće mogućnosti lobiranja imaju i svojevrsno pravo veta“.

Gregov navodi za primjer poljoprivredu i englesko lobiranje da se u svim zemljama EU ne smiju braniti GMO usjevi.

Zlatko Gregov se osvrnuo i na trenutno političku i gospodarsku situaciju u Hrvatskoj te ocijenio kako je ona teška i složena u svakom pogledu te naglasio da „tko god dođe na vlast morat će debelo zasukati rukave, unaprijed računajući na velike otpore promjenama u svim strukturama jer se najteže odricati stečenih prava i nezasluženih privilegija“.

Na pitanje hoće li smjena Slavka Linića i stanje u Kukuriku koaliciji utjecati na izlaza birača lijeve opcije na izbore, Gregov smatra kako će presuditi ipak stranačka disciplina i da će birači izaći i glasati, no ističe kako će mnogi glasovati za laburiste i ORAH.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„Čini mi se da je njihovo biračko tijelo jako puno očekivalo od svoje Kukuriku koalicije i da su se jako razočarali. No, mene više brine naše hrvatsko biračko tijelo“, rekao je Gregov te ističe kako bi Hrvati konačno trebali osvijestiti kolika je snaga pojedinca u odnosu na snagu jedinstva.

„Jako mi se sviđa engleska formula uspjeha: ‘Hard work – team work – network’, što u prijevodu znači ‘Naporan rad-timski rad-umrežavanje’. Pokazalo se da je to donosilo rezultate 1991. do 1995. godine pa zašto onda ne bi i sada kad je opstanak domovine i nacije ponovo u opasnosti“, pita se Gregov.

Zlatko Gregov smatra kako će loša gospodarska situacija u zemlji i nezadovoljstvo građana utjecati na izlazak birača na izbore.

„Bojim se da je to mrtvilo i depresija koju osjete i vrapci na grani možda dio neke planirane političke eutanazije naroda“, smatra Gregov te poziva birače da izađu na izbore.

„Lijeva koalicija nas čas želi uvjeriti kako nam je jako dobro samo mi to ne vidimo i ne želimo im priznati njihove zasluge, a čas kako je jako loše jer su oni jadni sve to katastrofalno naslijedili od svojih prethodnika“, ističe Gregov te naglašava kako im je upravo HDZ pomogao doći na vlast jer je „narod bio ljut na njih“.

„Ne mogu vjerovati da nakon skoro 2,5 godine od preuzimanja vlasti, oni se hvale da tek sad idu raditi evidenciju dugova i pregled zatečenog stanja! Kad će onda raditi strategiju za izlazak iz krize i kad planiraju mjeriti rezultate? Ne misle valjda da na vlasti mogu ostati zauvijek. Zar ovakvo ponašanje vladajućih ne bi trebalo biti dovoljno zvono na uzbunu i poziv da se masovno izađe na izbore?“, pita se Gregov.

Zlatko Gregov pohvalio je prve hrvatske zastupnike u EU parlamentu koji su u kratkom mandatu pokazali kako se može boriti i za interese Hrvata u BiH.

„U ovom petogodišnjem mandatu sigurno će biti dosta rezolucija i inicijativa vezanih za ulazak BIH u EU pri čemu je jako važno tko će biti hrvatski zastupnici i kako će glasovati. Hrvati u BiH i mi u RH smo jedna prirodna cjelina, a iz povijesnih razloga postavljena je ova, za njih i za nas nesretna granica koja razjedinjuje hrvatski korpus. Međutim, što je tu je državne i šengenske granice EU se moraju poštivati, ali Republika Hrvatska se mora brinuti za pripadnike svog naroda i s one strane granice. Tim više što ih je službena vlast BIH gotovo napustila i ostavila kao slijepo crijevo. Kad ne bi bilo Katoličke crkve, Hrvata već odavna ne bi bilo u BiH“, ističe Gregov.

Na pitanje koliko mandata lista Saveza za Hrvatsku očekuje, Zlatko Gregov je rekao kako je moguće ugodno iznenađenje te dodao kako je „narod osjetio snagu Saveza i zajedništva s najmanjima.

„Ako primijetite, u „velikim“ medijima se više ne objavljuju rezultati anketa s udjelima i brojem „osvojenih“ zastupnika. Shvatili su da „velike stranke“, lijeva i desna sa svojim satelitima prelaze tek nešto više od 50 posto“, istaknuo je Gregov.

„U proteklih desetak dana, Savez za Hrvatsku i Obiteljska stranka, što zajedno, što u pojedinačnim javnim nastupanjima, prešli smo oko 5.000 km od grada do grada. Možemo zaključiti samo jedno -dosta je više ove destrukcije i laži. Sigurno će biti prestrojavanja i unutar Saveza, ali budite sigurni da nećemo izdati ni Hrvatsku ni hrvatski narod“, zaključio je Gregov.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.