U pastoralnom centru Nacionalnog svetišta svetog Josipa, u galeriji „Martin Borković“, 28. lipnja 2017. godine svečano je otvorena po mnogočemu osebujna izložba „1912“ i „Zvon Dubovačkih zvona“ čime su prezentirane neke fotografije koje do sada nisu bile dostupne očima javnosti. Izložbu su predstavili organizatori mons. Antun Sente, ml., rektor Svetišta i poznati karlovački fotograf Dinko Neskusil.
Velik doprinos samoj izložbi i očuvanju fotografija dao je i dr. sc. Vlado Mikšić, supsidiar u Svetištu. Izložbu je pjesmom obogatila i dočarala sopranistica Lucija Klarić izvevši pjesmu Zvona moga grada u pratnji Marijana Klarića. Kroz program je vodila Lorena Kasunić.
Izložba povijesnih fotografija Dinka Neskusila sastoji se od dvije teme ili dvije izložbe spojene u jednu. Prva je Izložba povijesnih fotografija Karlovca “1912” sačinjena od 12 fotografija velikog formata karlovačkih vizura koje je snimio praški fotostudio Lederer & Popper za potrebe izrade razglednica, a sačuvane u obiteljskom albumu Rudolfa Starića po prvi put izložene u travnju 2017. godine u gradskoj knjižnici “Ivan Goran Kovačić”.
Druga je izložba isto tako povijesnih, do sada neviđenih fotografija, snimljenih 1924. godine prilikom dovoženja novih zvona na Dubovac, sačuvana u arhivu župe BDM Snježne na Dubovcu. Zvona je blagoslovio tadašnji kapelan Stjepan Mlinarić, a svetu misu je pjevao župnik Mirko Veslaj.
Ovom izložbom nastojalo se ljubiteljima povijesti i fotografije dočarati kako je nekada izgledao grad Karlovac i život u njemu, dok fotografije o dočeku zvona dozivaju u sjećanje i ona ratna vremena kada su se zvona skidala sa zvonika da bi se talila za ratne topove, ali i o velikom veselju postavljanja novih zvona, nakon rata, na zvonik crkve kako bi ostvarila svoju jedinu pravu svrhu: pozivati ljude na molitvu za žive i pokojne, upozoravati na prolaznost vremena i ljudskog života, te vazda pozivati čovjeka na molitvu za spas svoje i duše svojih bližnjih.
Nakon brojnih izložaba, Pepelnice umjetnika i drugih kulturnih zbivanja, Nacionalno svetište svetog Josipa, uz središte duhovne okrijepe, polako postaje nova kulturna snaga grada Karlovca, pa i šire, mjesto okupljanja sakralne kršćanske kulture, tradicionalne hrvatske kulturne baštine i povijesnih vrijednosti.