Austrijanac Raphael Haaser iznenađujući je novi svjetski prvak u veleslalomu, dok je najbolji hrvatski predstavnik Filip Zubčić zauzeo 13. mjesto sa 1.33 sekunde zaostatka.
Srebro i broncu u veleslalomu osvojili su Švicarci Thomas Tumler (35) i Loic Meillard (28) sa 23, odnosno 51 stotinkom zaostatka, dok je branitelj naslova otprije dvije godine iz Courchevela i najbolji veleslalomaš današnjice, još jedan Švicarac Marco Odermatt zauzeo četvrto mjesto sa 58 stotinki iza Haasera.
Veteran Tumler, koji je u prosincu u Beaver Creeku ostvario svoju prvu pobjedu u karijeri u Svjetskom kupu, potvrdio je kako uživa u najboljoj sezoni u karijeri osvajanjem prve pojedinačne medalje na velikim natjecanjima, dok je Meillard nakon srebra u Courchevelu 2023. stigao do još jednog odličja u veleslalomu.
Vodeći nakon prve vožnje, Norvežanin Timon Haugan (28) napravio je previše pogrešaka u drugoj te je na kraju zauzeo sedmo mjesto sa sekundom zaostatka za Haaserom.
Zubčić (32), koji nastupa na svom osmom svjetskom prvenstvu, niti u drugoj vožnji nije uspio napraviti značajniji iskorak, čak je i pokvario plasman za jednu poziciju u odnosu na prvu.
Tako mu najbolji rezultat u veleslalomu na svjetskim prvenstvima ostaje četvrto mjesto otprije četiri godine iz Cortine d’Ampezzo, dok je na zadnjem SP-u u Courchevelu bio osmi.
U drugoj vožnji nastupila su još dvojica hrvatskih skijaša. Tvrtko Ljutić je nakon prve vožnje bio 51., a na kraju je zauzeo 43. mjesto (+12.18), dok William Petanjko nakon 56. mjesta iz prve vožnje nije uspio završiti drugi lauf, piše HRT.
Izvor: narod.hr/HRT
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.