Bez golova na Poljudu, golijada na Kantridi, Dinamo bez pobjede

Rijeka, 19.7.2015 - Nakon prvog poluvremena susreta drugog kola Prve HNL Rijeka - Slaven Belupo rezultat je 1-1. foto HINA/ Miljenko KLEPAC/ ua

U derbiju 2. kola Prve HNL Hajduk i Split su na Poljudu odigrali bez golova, Rijeka i Slaven Belupo su na Kantridi odigrali 3-3, dok je Dinamo remizirao 1-1 na gostovanju u Osijeku.

Derbi ‘sv. Duje’, kako je prozvan okršaj splitskih klubova, donio je siromašan nogomet bez previše prilika. Hajduk je bio nešto bolji, imao je veći posjed lopte, više kornera, ali ne i pravih prilika.

Rijeka je nakon šokantnog poraza od Aberdeena u Europskoj ligi (0-3), bila na pragu još jednog poraza na Kantridi. Slaven Belupo je vodio 1-0 i 2-1, Rijeka je uspjela okrenuti rezultat i povesti 3-2, no gosti iz Koprivnice su posve zasluženo izjednačili i izborili bod. Dvostruki strijelac za Rijeku bio je Roman Bezjak (45+1, 82), a pogodak je postigao i Bekim Balaj (67). Kod gostiju dva gola je zabio Muzafer Ejupi (8, 48-11m), a jedan Sandi Križan (88). Rijeka je imala i kazneni udarac, no Moises je loše pucao u 42. minuti.

Osijek, 19.7.2015. - U susretu drugog kola Prve HNL Osijek i Dinamo su pred 5,000 gledatelja na stadionu Gradski vrt odigrali 1-1 i 'modri' niti u trećem susretu ove sezone nisu upisali pobjedu. foto HINA/ ua

U prvom nedjeljnom ogledu Osijek i Dinamo su pred 5,000 gledatelja na stadionu Gradski vrt odigrali 1-1 i ‘modri’ niti u trećem susretu ove sezone nisu upisali pobjedu. Dinamo je 1-1 odigrao i protiv Hajduka na otvaranju sezone, kao i protiv Fole Esch u prvom dvoboju 2. pretkola Lige prvaka. U prve dvije utakmice momčad hrvatskog prvaka je vodio Damir Krznar, dok je protiv Osijeka na klupi sjedio Zoran Mamić nakon izlaska iz remetinečkog pritvora. Međutim, nije bilo veće promjene u igri i rezultatu.

Osijek je poveo u 11. minuti golom Tomislava Radotića nakon pogreške Dinamova vratara Eduarda. Radotić je pucao s ruba kaznenog prostora, a lopta prošla ispod nesigurnog Eduarda. No, radost domaćina kratko je trajala. Četiri minute kasnije ‘modri’ su izjednačili golom Soudanija iz blizine na asistenciju Henriqueza. U nastavku susreta Dinamo je dominirao, no više nije bilo golova.

U posljednjoj utakmici u 2. kolu u ponedjeljak se sastaju Lokomotiva i Istra 1961.

Na ljestvici vode Osijek i Split sa po četiri boda, dok Istra 1961 ima tri boda i utakmicu manje.

Hajduk – Split 0-0

Rijeka – Slaven Belupo 3-3 (Bezjak 45+1, 82, Balaj 68 / Ejupi 8, 48-11m, Križan 88)

Osijek – Dinamo 1-1 (Radotić 11 / Soudani 15)