Slavni argentinski kolub Boca Juniors izbačena je iz najprestižnijeg južnoameričkog klupskog natjecanja Copa Libertadores zbog nereda na utakmici osmine finala protiv najvećeg suparnika River Platea, objavio je Južnoamerički nogometni savez (CONMEBOL).
U prvoj utakmici River je slavio sa 1-0, dok se na poluvrijeme uzvrata na Bomboneri otišlo s 0-0. Uoči početka drugog poluvremena, kada su igrači Rivera izlazili na teren navijači Boca Juniorsa napravili su nezapamćeni skandal, te poprskali gostujuće igrače suzavcem. Kako čak šestorica nogometaša Rivera nisu mogli nastaviti utakmicu, sudac je označio prekid.
Boca je tako izbačena iz natjecanja, a argentinski klub je kažnjen i s 200,000 USD, te odigravanjem četiri domaće utakmice bez nazočnosti navijača.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Photo: fah
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.