(FOTO) Hajduk pobjedom protiv Lokomotive zadržao drugo mjesto, Rudeš iznenadio Osijek

Nogometaši Hajduka pobijedili su Lokomotivu 1-0 u susretu 28. kola Prve HNL dok je Rudeš identičnim rezultatom slavio protiv Osijeka i tako produžio nadu u prvoligaški spas.

Hajduk je pobjedom protiv Lokomotive sačuvao drugu poziciju bez obzira na sutrašnji nastup Rijeke protiv Slaven Belupa, te produžio niz bez poraza protiv ‘lokosa’ na deset utakmica.

Pogodak odluke zabio je Mijo Caktaš u 30. minuti. Josip Juranović je lijepo ubacio s desne strane, a Caktaš utrčao iz drugog plana i s osam metara glavom zakucao loptu u mrežu.

U drugom subotnjem susretu nogometaši Rudeša iznenadili su Osijek i sa 1-0 svladali četvrtu momčad Prve HNL. Ovom pobjedom Rudeš se na samo bod zaostatka primaknuo Cibaliji i Istri 1961, uz utakmicu više u odnosu na Puljane.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Mario Budimir u 73. minuti. Asistent je bio kapetan Rudeša Karlo Kamenar koji je lijepo ‘podvalio’ loptu Budimiru na rubu kaznenog prostora. Napadač Rudeša, koji je samo pet minuta prije ušao u igru, napravio je korak, dva prema golu i preciznim udarcem svladao nemoćnog osječkog vratara Krševana Santinija. Budimiru je to bio 11. pogodak u 17 prvenstvenih nastupa za Rudeš.

Rudeš je i dalje na zadnjem mjestu sa 23 boda, bodom manje od Cibalije i Istre 1961 koja će u nedjelju ugostiti vodeći Dinamo.

Dinamo vodi sa 60 bodova, pet više od drugoplasiranog Hajduka, dok je Rijeka na trećem mjestu sa 51 bodom. Osijek je ostao na četvrtom mjestu sa 46 bodova.