(FOTO) Hrvatska bez predstavnika na milijunskom turniru u Indian Wellsu: 136. igrač svijeta izbacio Čilića

Hrvatski tenis više nema predstavnika na milijunskom BNP Paribas Open turniru tenisačica i tenisača u američkom Indian Wellsu, nakon što je u noći s nedjelje na ponedjeljak 19-godišnji domaći igrač Taylor Fritz u 2. kolu pobijedio Marina Čilića sa 4-6, 7-5, 6-4 za dva sata i 17 minuta igre.

Bio je to njihov prvi dvoboj i prva pobjeda mladog Amerikanca nad igračem iz društva desetorice najboljih na ATP ljestvici, pri čemu je imao obilnu Čilićevu pomoć. Naš je tenisač odlično otvorio meč i poveo 4-0. Fritz je uspio vratiti jedan ‘break’ zaostatka, ali ne i drugi te je nakon 39 minuta Čilić osvojio prvi set.

Kad je najbolji hrvatski tenisač poveo 3-1 u drugom setu, činilo se da je kraj meča blizu. Međutim, uslijedio je veliki preokret. Amerikanac je u šestom gemu nadoknadio zaostatak i izjednačio na 3-3. Kad je Čilić trebao izboriti ‘tie-break’ drugog seta, Fritz mu je još jednom oduzeo servis i odveo meč u treći set.

I u posljednjoj dionici naš je tenisač prvi došao do ‘breaka’ u početnom gemu, ali je već u sljedećem ponovno izgubio servis. Fritz je novim ‘breakom’ poveo 4-2, ali je kod vodstva 5-3 izgubio servis za pobjedu. No, Čilić do preokreta nije stigao, jer je u desetom gemu ponovno izgubio servis, a Fritz je iskoristio prvu meč-loptu za konačnih 4-6, 7-5, 6-4 i najveću pobjedu u karijeri.

Čilić je čak šest puta izgubio servis, skupo plativši osam dvostrukih pogrešaka. Bio je to njegov 10. nastup u Indian Wellsu, a četvrti put je poražen u prvom izlasku na teren. Prošle je godine ostvario najbolji rezultat, kad se probio do četvrtfinala. Ovisno o rezultatima drugih tenisača, naš najbolji tenisač bi nakon turnira u Indian Wellsu mogao ponovno napustiti Top 10 društvo, što je logična posljedica ovogodišnjih rezultata. Naime, Marin je u dva i pol mjeseca nove sezone odigrao samo 11 mečeva i ostvario tek pet pobjeda.