(FOTO) Hrvatska odigrala vrhunski u važnoj utakmici kvalifikacija za Euro 2020: Pobijedila Slovačku 4:0

Trnava, 06.09.2019 - Utakmica kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo između reprezentacija Slovačke i Hrvatske na stadionu "Spartak" u Trnavi. Na slici Nikola Vlašić. foto HINA/ Tomislav PAVLEK/ ds

Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Slovačku sa 4-0 (1-0) u utakmici 4. kola u skupini E kvalifikacija za EURO 2020.

Prvi pogodak u posljednjoj minuti prvog poluvremena bio je Nikola Vlašić, kojem je to prvijenac u dresu A reprezentacije. Prednost od 2:0 donio je Ivan Perišić, u 2. minuti treći pogodak ‘vatrenih’ postigao je Bruno Petković nakon sjajnog driblinga u kaznenom prostoru, a zadnji gol u 89. minuti stavio je Dejan Lovren pogotkom glavom na ubačaj Brozovića.

Hrvatska je igrala sjajno i lako je mogla doći do velike prednosti u prvom poluvremenu, ali lopta nije išla u gol.

Sad kas du sve reprezentacije u skupini odigrale po četiri utakmice na ljestvici vodi Hrvatska sa devet bodova, koliko ima i drugoplasirana Mađarska. Slovačka je na trećem mjestu sa šest bodova, a toliko ih ima i četvrtoplasirani Wales. Na zadnjem, petom mjestu je Azerbajdžan bez ijednog boda.

Hrvatska iduću kvalifikacijsku utakmicu odigrati u ponedjeljak, 9. rujna, kad će gostovati kod Azerbajdžana. Utakmica u Bakuu započet će u 18 sati po srednjoeuropskom vremenu.

EURO 2020. – kvalifikacije
SKUPINA E
Slovačka – Hrvatska 0-4 (Vlašić 45, Perišić 47, Petković 72, Lovren 89)
Wales – Azerbajdžan 2-1 (Pašajev 26-ag, Bale 84 / Emreli 59)
1. Hrvatska 4 3 0 1 9-4 9
2. Mađarska 4 3 0 1 6-4 9
————————————–
3. Slovačka 4 2 0 2 7-6 6
4. Wales 4 2 0 2 4-4 6
5. Azerbajdžan 4 0 0 4 4-12 0

Sljedeće utakmice (9. rujna): Azerbajdžan – Hrvatska (18.00), Mađarska – Slovačka (20.45)