(FOTO) Svjetsko prvenstvo, nogometašice: Pobjede Italije, Brazila i Engleske…

Nogometašice Italije svladale su Australiju sa 2-1, dok je Brazil bio bolji od Jamajke s 3-0 u dvobojima 1. kola skupine C na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, dok je u meču 1. kola skupine D reprezentacija Engleske svladala Škotsku sa 2-1.

Italija je u Valenciennesu preokretom došla do pobjede u zadnjim sekundama dvoboja. Australke su povele preko Sam Kerr, čiji je kazneni udarac u 22. minuti talijanska vratarka obranila, ali je ista igračica natrčala na odbijenu loptu i poslala ju u mrežu. Barbara Bonansea izjednačila je u 56. minuti, a ista je igračica iskoristila loše istrčavanje australske vratarke i u petoj minuti dodanog vremena postigla pobjednički pogodak.

U Grenobleu je Brazil svladao Jamajku sa 3-0, a na popisu igračica koje su postizale pogotke bilo je samo jedno ime. Brazilska 34-godišnja reprezentativka Cristiana postala je najstarija igračica u povijesti koja je postigla ‘hat-trick’ na svjetskim prvenstvima, a golove je postizala u 15., 50. i 64. minuti.

Utakmica Engleske i Škotske u skupini D odigrana je u Nici. Engleskinje su povele u 14. minuti pogotkom Nikite Parris iz kaznenog udarca. Ellen White je u 40. minuti udvostručila englesku prednost, a konačnih 2-1 postavila je Claire Emslie u 79. minuti.

U ponedjeljak su na rasporedu dvije utakmice. Od 18 sati u skupini D igrat će Argentina – Japan na pariškom Parku prinčeva, a od 21 sat se u Montpellieru sastaju Kanada i Kamerun u dvoboju 1. kola skupine E.