(FOTO, VIDEO) Europska liga: RB Leipzig iznenadio Napoli, asistencija Marka Roga, Atletico bez Vrsaljka uvjerljiv, Celtic bolji od Zenita

Nogometaši RB Leipziga priredili su iznenađenje pobijedivši na gostovanju Napoli 3-1 u prvom susretu 16-ine finala Europske lige. Atletico Madrid je na gostovanju deklasirao FC Kopenhagen 4-1, dok je Celtic pobijedio Zenit 1-0.

Napoli je poveo, međutim gosti su okrenuli rezultat s tri gola i načinili veliki korak prema nastavku natjecanja.

Domaćin je poveo u 52. minuti golom Adama Ounasa kojeg je uposlio hrvatski reprezentativac Marko Rog. Međutim, devet minuta kasnije Nijemci su izjednačili, a pogodak je postigao Timo Werner. Do potpunog preokreta došlo je u 74. minuti kada je Bruma zabio za 2-1 nakon brze kontre, a Werner je u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu gostiju. Rog je odigrao cijeli susret za Napoli.

Atletico Madrid je na gostovanju porazio Kopenhagen 4-1, premda su Danci poveli u 15. minuti golom Viktora Fischera. Atletico je do kraja poluvremena okrenuo rezultat golovima Saula Nigueza (21) i Kevina Gameira (37), a u drugom dijelu pobjedu gostiju potvrdili su Antoine Griezmann u 71. minuti, te Vitolo u 77. minuti. Šime Vrsaljko nije nastupio za Atletico.

AEK i Dynamo Kijev su odigrali 1-1. Viktor Tsigankov u 19. minuti doveo goste u vodstvo a izjednačio je Astrit Ajdarević u 80. minuti. Marko Livaja je odigrao cijeli susret za AEK, a u 22. minuti je dobio žuti karton, dok Josip Pivarić nije nastupio za goste.

Celtic je Zenit pobijedio 1-0, a pogodak odluke zabio je Callum McGregor u 78. minuti utakmice. Jozo Šimunović je igrao cijeli susret za škotski sastav.

Uzvratne utakmice su 22. veljače.

Rezultati prvih susreta šesnaestine finala Europske lige:

Astana – Sporting Lisabon 1-3 (TOMASOV 7/Fernandes 48pen, Gelson Martins 50, Doumbia 55)

Marseille – Braga 3-0 (Germain 4, 69, Thauvin 74)

Ostersund – Arsenal 0-3 (Monreal 13, Papagianapulos 24ag, Oezil 58). Promašeni penal: Petersson (Ost,90)

Ludogorec – Milan 0-3 (Cutrone 45,Rodriguez 64, Borini 90+2)

Real Sociedad – RB Salzburg 2-2 (Odriozola 54, Januzaj 80/Oyarzabal 27ag, Minamino 90+4)

Borussia Dortmund – Atalanta 3-2 (Schuerrle 30, Batshuayi 65, 90+2/Iličić 51, 56)

Spartak Moskva- Athletic Bilbao 1-3 (Luiz Adriano 60/Aduriz 22, 39, Rico 42)

Nica – Lokomotiv Moskva 2-3 (Balotelli 4, 28pen/Fernandes 45pen, 69, 77). CK: Coly (Nica, 67)

FCSB Bukurešt- Lazio 1-0 (Gnohere 29)

Partizan Beograd – Viktoria Plzen 1-1 (Tabamwa 58/Rezik 81). CK: Mitrović (Par, 86)

Lyon – Villarreal 3-1 (Ndombele 46, Fekir 49, Depay 81/Fornals 64)

Napoli – RB Leipzig 1-3 (Ounas 52/Werner 61, 90+3,Bruma 74)

Celtic – Zenit St. Peterburg 1-0 (McGregor 78)

AEK Atena – Dinamo Kijev 1-1 (Morozjuk 80ag/Cigankov 19)

Kopenhagen – Atletico Madrid 1-4 (Fischer 15/Saul Niguez 21, Gameiro 37, Griezmann 71,Vitolo 71)