(FOTO, VIDEO) Liverpoolu derbi protiv Tottenhama, zbog ozljede Dejan Lovren nije nastupio, nova pobjeda Manchester Uniteda

U derbiju 25. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je pobijedio Tottenham 2-0 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih šest kola.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Sadio Mane postigavši golove u 16. i 18. minuti. Senegalac je odigrao fantastično i bio je nerješiva enigma za gostujući sastav.

Liverpool je mogao zabiti još koji pogodak, posebice u prvom dijelu, dok Tottenham tijekom susreta nije imao niti jednu pravu priliku.

Liverpool je ovom pobjedom prekinuo Tottenhamov niz od 11 susreta bez poraza, a posljednju utakmicu Spursi su izgubili na Old Traffordu od Manchester Uniteda (0-1) sredinom prosinca. Dejan Lovren zbog ozljede koljena nije nastupio za ‘redse’.

U ranije odigranim susretima West Ham je ispustio tri boda protiv WBA primivši pogodak za 2-2 u trećoj minuti sudačke nadoknade. Manchester United je pobijedio Watford 2-0 produživši niz bez poraza na 16 ligaških utakmica, dok je Arsenal prekinuo niz od dva uzastopna poraza nakon što je pobijedio Hull City 2-0.

Nakon utakmice hrvatski stručnjak na klupi West Hama Slaven Bilić imao je velikih prigovora na suđenje Michaela Olivera koji je u nekoliko navrata oštetio ‘čekičare’. WBA je poveo u 6. minuti golom Nacera Chadlija. Međutim, golu je prethodio prekršaj u napadu koji Oliver nije sankcionirao. Domaćin je izjednačio u 20. minuti, no sudac je poništio pogodak zbog zaleđa što je izazvalo velike prosvjede domaćina. U samoj završnici prvog dijela West Ham je tražio i kazneni udarac, no Oliver je šutio.

Bilićeva momčad je u nastavku susreta odličnom igrom uspjela okrenuti rezultat golovima Sofianea Feghoulija (63) i Manuela Lanzinija (86). No, WBA je u trećoj minuti nadoknade izjednačio golom Jonnyja Evansa. Za Bilića i njegove igrače i ovo je bila sumnjiva situacija i tražili su prekršaj nad golmanom Darrenom Randolphom.

Zanimljivo, bio je to već šesti remi ova dva sastava u posljednjih osam međusobnih susreta.

Manchester United je pobjedom protiv Watforda postao i prvi klub koji je na ukupnoj ljestvici Premiershipa stigao do brojke od 2,000 bodova. Pobjedu Unitedu donijeli su Juan Mata (32) i Anthony Martial (60).

Arsenal je prekinuo niz od dva uzastopna poraza pobiedivši Hull City 2-0. “Topnici” su u posljednja dva kola izgubili od Warforda (1-2) i Chelsea (1-3) i novi kiks značio bi njihov ‘zbogom’ borbi za naslov prvaka.

Arsenal ponovo nije briljirao, no upisao je važnu pobjedu kojom se barem privremeno probio na treće mjesto ljestvice. Domaćin je poveo u 34. minuti golom Alexisa Sancheza o kojem će se još pričati. Čileanac je naime, zabio pogodak nakon gužve pred suparničkim vratima, a čini se kako je loptu ugurao u mrežu rukom. Igrači Hulla su prosvjedovali kod suca Marka Clattenburga, no on je pokazao na centar.

Pitanje pobjednika je razriješeno u trećoj minuti sudačke nadoknade novim golom Sancheza koji je sigurno realizirao kazneni udarac. Jedanaesterac je skrivio Sam Clucas igrajući rukom na gol crti zbog čega je zaradio crveni karton.

Čileanski napadač je s dva nova gola stigao do brojke od 17 pogodaka ove sezone i vodeći je strijelac lige ispred Romela Lukakua (16), Diega Coste (15) i Zlatana Ibrahimovica (15).

Na ljestvici vodi Chelsea sa 59 bodova ispred Tottenhama i Arsenala koji imaju po 50 bodova. Liverpool je skočio na četvrto mjesto sa 49 bodova, koliko ima i Manchester City. United je šesti sa 48 bodova, West Ham je deseti sa 32 boda.

Liverpool – Tottenham 2-0 (Mane 16, 18)
West Ham – WBA 2-2 (Feghouli 63, Lanzini 86 / Chadli 6, Evans 90+3)
Manchester United – Watford 2-0 (Mata 32, Martial 60)
Middlesbrough – Everton 0-0
Stoke City – Crystal Palace 1-0 (Allen 67)
Sunderland – Southampton 0-4 (Gabbiadini 30,45, Denayer 88-ag, Long 90+2)
Arsenal – Hull City 2-0 (Sanchez 34,90+3-11m)