(FOTO, VIDEO) Lyon na svom terenu pobijedio vodeći Paris Saint-Germain sa 2:1

U derbiju 23. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na svom terenu pobijedio vodeći Paris Saint-Germain sa 2-1 (1-1) i tako mu nanio prvi prvenstveni poraz u ovoj sezoni.

Parižani su dobro započeli utakmicu i preko Angela Di Marije poveli već u 7. minuti. U 33. minuti Lyon je izjednačio, kad je Moussa Dembele iskoristio pogrešnu procjenu vratara Areole koji je krenuo na ubačenu loptu, ali je francuski napadač skočio ispred njega i bez poteškoća glavom poslao loptu u mrežu.

Konačnih 2-1 za domaće postavio je kapetan Lyona Nabil Fekir iskoristivši opravdano dosuđeni kazneni udarac.

Nimes i Montpellier su odigrali bez pobjednika 1-1. Domaćin je poveo u drugoj minuti golom Loica Mandrea, a izjednačio je Andy delort u 73. minuti.

U nedjelju se trebala igrati i utakmica St Etienne – Strabourg, ali je odgođena zbog jakog snijega.

Na ljestvici vodi PSG sa 56 bodova, Lille ima 46, a Lyon 43.

Lyon – PSG 2-1 (Dembele 33, Fekir 49-11m / Di Maria 7)
Nimes – Montpellier 1-1 (Landre 2 / Delort 73)