(FOTO, VIDEO) Sjajan start Nike Kovača i Bayerna u Ligi prvaka, poraz AEK-a bez Livaje u Amsterdamu

U susretu E skupine Bayern, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, je gotovo rutinski u Lisabonu pobijedio Benficu 2-0. Bavarci su poveli već u 10. minuti golom Roberta Lewandowskog. David Alaba je ubacio povratnu loptu s lijeve strane, a poljski napadač sjajno reagirao za vodstvo Kovačeve momčadi. Na 2-0 je povisio Renato Sanchez u 54. minuti.

Filip Krovinović nije nastupio za Benficu zbog ozljede, a nije nastupio niti Branimir Kalaica.

U drugom dvoboju Ajax je u Amsterdamu pobijedio AEK sa 3-0. Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo previše prilika, Ajax je poveo već nakon 52 sekunde nastavka. Schone je ubacio iz kornera, lopta se odbila do Neresa koji ju je vratio u kazneni prostor do Nicolasa Tagliafica koji je lakoćom zabio za vodstvo nizozemskog sastava. Korak bliže pobjedi Ajax je stigao u 77. minuti nakon što je pogodak zabio Donny van de Beek, a sve dvojbe su bilo razriješene kada je Tagliafico zabio svoj drugi gol na utakmici.

Mladi hrvatski vratar Dominik Kotarski nije konkurirao za momčad Ajaxa. Kod gostiju nije bilo suspendiranog Marka Livaje koji je zbog nesportskog poteza u susretu protiv mađarskog Vidija zaradio četiri utakmice neigranja. Podsjetimo, Livaja je nakon utakmice u gužvi koja je nastala na centru terena nogom udario u prsa srpskog nogometaša Darka Lazovića nakon što je ovaj za vrat povukao njegovog suigrača Niklasa Hulta, a potom i odgurnuo Livaju kada je stao u njegovu zaštitu. Livaja će zbog nepromišljenog poteza propustiti još tri utakmice – atenski dvoboj protiv Benfice (2. listopada), te obje utakmice protiv Bayerna. Prvo 23. listopada u Ateni, a potom i sedmog studenog u Münchenu. Livaja će na raspolaganju treneru biti tek za susrete protiv Ajaxa na OAKA-i, te u zadnjem kolu protiv Benfice na La Luzu.

U drugom kolu snage će odmjeriti Bayern i Ajax, te AEK – Bnefica.

Rezultati susreta 1. kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA E
Ajax – AEK Atena 3-0 (Tagliafico 46, 90, Van de Beek 77)
Benfica – Bayern 0-2 (Lewandowski 10, Sanchez 54)

SKUPINA F
Manchester City – Lyon 1-2 (B.Silva 67 / Cornet 26, Fekir 43)
Šahtar – Hoffenheim 2-2 (Ismaily 27, Maycon 81 / Grillitsch 6, Nordtveit 38)

SKUPINA G
Real Madrid – Roma 3-0 (Isco 45, Bale 58, Diaz 90+2)
Viktorija Plzen – CSKA Moskva 2-2 (Krmenčik 29, 41 / Čalov 49, VLAŠIĆ 90+4-11m)

SKUPINA H
Valencia – Juventus 0-2 (Pjanić 45-11m, 51-11m)
Young Boys – Manchester United 0-3 (Pogba 35, 44-11m, Martial 66)

IGRANO U UTORAK
SKUPINA A
Club Brugge – Borussia Dortmund 0-1 (Pulišić 85)
Monaco – Atletico Madrid 1-2 (Gransir 18 / Costa 32, Gimenez 45)

SKUPINA B
Barcelona – PSV Eindhoven 4-0 (Messi 32, 77, 87, Dembele 74)
Inter Milano – Tottenham 2-1 (Icardi 86, Vecino 90+2 / Eriksen 53)

SKUPINA C
Crvena zvezda – Napoli 0-0
Liverpool – PSG 3-2 (Sturridge 30, Milner 36-11m, Firmino 90+2 / Meunier 40, Mbappe 83)