(FOTO, VIDEO) Utakmica života Darija Šarića: Kako je u ‘hrvatskom derbiju’ nadigrao Hezonju i Orlando!

Dario Šarić je s učinkom karijere od 24 koša, čemu je dodao osam skokova, jednu asistenciju i tri osvojene lopte bio pokretač preokreta kojim je Philadelphia stigla do pobjede na gostovanju u Orlandu 112-111, što je istaknuo i njegov trener Brett Brown rekavši da je Šarićev doprinos “bio ogroman”.

Pobjednički koš za Sixerse postigao je razigravač T. J. McConnell 5.8 sekundi prije isteka vremena, kad se probio u reket i šutem s tri metra pogodio za konačnih 112-111. Bio je to McConnellov osmi koš na utakmici, a podijelio i isto toliko asistencija.

Posljednja je završila u rukama Darija Šarića 35 sekundi prije kraja, kad se hrvatski reprezentativac obrušio u reket među trojicu suparničkih košarkaša, dobio loptu i završio akciju polaganjem za vodstvo gostiju 110-109. Tim je košem Šarić zaključio seriju svoje momčadi od 7-0 za prvo vodstvo Philadelphije u posljednjoj četvrtini u koju su gosti ušli s jednim košem prednosti (85-84).

Nakon Šarićevog koša na drugoj je strani Nikola Vučević preciznim horokom uspio vratiti Magic u prednost (111-110), ali samo do pobjedničkog koša T. J. McConnella do kojeg vjerojatno ne bi ni došlo da nije bilo velikog doprinosa klupe Sixersa koja je ubacila 65 koševa, a daleko najbolji među rezervnim igračima bio je Dario Šarić.

“Darijev doprinos je bio ogroman”, pohvalio je svog ‘rookieja’ trener Brett Brown.

No, hrvatski reprezentativac je hvalio suigrače.

“Cijela je momčad dala svoj doprinos. Svi dajemo sve od sebe na terenu, čak i kad krenemo loše. Vjerujemo da se možemo vratiti, vjerujemo jedan u drugoga”, rekao je Šarić čija se momčad u Orlandu vratila nakon što je Orlando sredinom prve četvrtine imao 15 koševa prednosti (21-6).

“Izgubili smo pet utakmica zaredom, ali sad smo pokazali da smo sposobni proizvesti i nešto dobro. Nadam se da ćemo tako nastaviti”, rekao je hrvatski reprezentativac.

Šarić je na terenu proveo 27 minuta, a devet od svoja 24 koša postigao je u posljednjoj četvrtini. Gotovo sam je izbrisao osam koševa zaostatka (90-98) postigavši sedam koševa zaredom za izjednačenje na 98-98 čime su se Sixersi vratili u utakmicu na 4:45 prije kraja.

Šarić je iz igre gađao 8/15, za tricu 3/5, čemu je dodao osam skokova, od čega su tri bila napadačka, jednu asistenciju i tri osvojene lopte. Drugu večer zaredom Dario je ubacio 20 ili više koševa, nakon što je 20 poena upisao u porazu od San Antonija.

“Pokušao sam promijeniti nešto. Običavao sam prije utakmice malo odspavati, ali za posljednje dvije to nisam učinio. Ništa od poslijepodnevnog drijemeža i odigrao sam dvije dobre utakmice. Pokušat ću tako nastaviti”, zaključio je Šarić.

Uz njega i razigravača McConnella svoj veliki doprinos pobjedi dali su Ersan Ilysova sa 16 koševa, Nik Stauskas sa 13 poena uz pet skokova i pet asistencija te Sergio Rodriguez sa 12 koševa i pet asista.

Mario Hezonja je prvi put bio u početnoj petorci Orlanda otkako je na klupu stigao Frank Vogel. Naš je 21-godišnji reprezentativac u igri proveo 18 minuta te za to vrijeme uspio ubaciti jednu tricu (šut iz igre 1/4), uz četiri skoka i tri asistencije. Najbolji igrači Magica bili su Evan Fournier sa 24 koša, devet skokova i osam asistencija te Nikola Vučević sa 21 košem i 11 skokova. Damjan Rudež nije ulazio u igru.

Epitet derbija večeri ponio je dvoboj Oklahoma Cityja i Clevelanda u kojem su aktualni NBA prvaci doživjeli 16. poraz, a najbolji igrač Thundera Russell Westbrook sa svojim 26. ‘triple-double’ učinkom (29 koševa, 12 skokova, 11 asistencija) ove sezone bio najzaslužniji za pobjedu 118-109.

Pobjednik je odlučen u razdoblju od 43. do 46. minute, kad je OKC napravio 12-2, a Westbrook postigao osam koševa te asistirao Adamsu i Oladipu za preostala dva ubačaja. Cleveland se više nije uspio vratiti. Osim Westbrooka, za 31. pobjedu Oklahoma Cityja najzaslužniji bili su Steven Adams sa 20 koševa i 13 skokova te Victor Oladipo sa 23 poena i sedam skokova.

Najbolji igrač Clevelanda bio je Kyrie Irving sa 28 koševa, LeBron James je postigao 18 poena uz pet skokova i sedam asistencija, a Kevin Love je spojio 15 koševa i 12 skokova.

Russell Westbrook je 26. ‘triple-double’ učinkom izjednačio domete Oscara Robertsona iz sezona 1960/61. i 1963/64. i nastavlja lov za rekordom legendarnog člana Kuće slavnih iz sezone 1961/62. u kojoj je Robertson imao ‘triple-double’ učinak na čak 41 utakmici. Na vječnoj listi je ispred Westbrooka i Wilt Chamberlain koji je u sezoni 1967/68. imao dvoznamenkasti broj koševa, skokova i asistencija na 31 utakmici.

“Russ je nevjerojatan. Opet je pokazao zašto je kandidat za MVP nagradu”, pohvalio je suparnika LeBron James.

Ova je pobjeda sjajna najava navijačima u Oklahoma Cityju za subotnji okršaj s vodećom momčadi lige Golden State Warriorsima, s kojima u grad stiže i njihov dojučerašnji junak Kevin Durant koji je u ljetnom prijelaznom roku napustio Thunder.

“Bit će paklena utakmica na koju smo svi jako dugo čekali. S nestrpljenjem ju očekujem”, izjavio je Westbrook uoči dolaska nekadašnjeg prijatelja kojeg je neizravno označio ‘izdajnikom’.

Bit će to treći dvoboj ovih momčadi u sezoni. U prva dva, odigrana u Oaklandu, Golden State je ostvario dvije uvjerljive pobjede (122-96 i 121-100).

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić je sa 24 koša, osam skokova i jednom asistencijom bio najzaslužniji za pobjedu Philadelphije 112-111 na gostovanju kod Orlanda za koji je u početnoj petorci zaigrao Mario Hezonja te za 18 minuta ubacio tri poena uz četiri skoka i tri asistencije, dok Damjan Rudež nije ulazio u igru.

NBA rezultati, 9.2.
Orlando – Philadelphia 111-112
(M. Hezonja 18 min, 3 k, 4 s, 3 a / D. Šarić 24 k, 8 s, 1 a)

4. Portland 23 31 .426 11
5. Minnesota 20 33 .377 13 1/2