HNL: Minimalna pobjeda Hajduka u Puli, spasili ga Caktaš i greda

Nogometaši Hajduka pobijedili su u Puli domaću Istru 1961 s 1:0 u susretu 28. kola Prve HNL. Gol za pobjedu zabio je Mijo Caktaš u šestoj minuti susreta. Domaći vratar je loše procijenio ubačaj Josipa Juranovića, lopta je stigla do Jaira koji je prebacio sve igrače do Mije Caktaša, a ovaj je na gol crti glavom pospremio loptu u mrežu.

Istra je imala priliku i u 28. minuti kad je iz kornera ubacio Slavko Blagojević, Gedeon Guzina je sam ostao na 10 metara, pucao je glavom, ali je debitant u redovima Splićana Mario Čuić spasio siguran pogodak s gol linije. Guzina je zamalo zabio i u 77. minuti kada je pokušao lobati gostujućeg vratara, ali je pogodio gredu.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 68 bodova, Hajduk je skočio na drugo mjesto s 51 bodom, dok je Rijeka treća s 50 bodova i utakmicom manje. Istra 1961 je na osmome mjestu s dva boda više od Varaždina i Intera koji su na posljednja dva mjesta.