Messijeva ‘panenka’ za pobjedu, Modrić asistirao u slavlju Reala

epa09532893 Shakhtar's Manor Solomon (L) in action against Real’s Rodrygo (R) during the UEFA Champions League group D soccer match between Shakhtar Donetsk and Real Madrid in Kiev, Ukraine, 19 October 2021. EPA/SERGEY DOLZHENKO

Leipzig je prijetio i vodio u Parizu kod PSG-a s 2-1 u ogledu 3. kola skupine A Lige prvaka. No, Parižani su na kraju slavili s 3-2.

Leipzig nije pokleknuo ni nakon brzo primljenog pogotka (Mbappe u 8. minuti). Uzvratili su gosti golovima Andre Silve u 28. i Mukielea u 57. minuti. Vodio je Leipzig do 67. minute, ali je tada uslijedio odgovor Lionela Messija. On je prvo izjednačio u 67. minuti, dok je samo sedam minuta kasnije pogodio s bijele točke “panenkom” za novi preokret i na kraju slavlje svoje momčadi. Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je odigrao zadnjih dvadeset minuta susreta za Leipzig.

U skupini D su madridski Real i milanski Inter, favoriti na papiru, ostvarili pobjede. Real je gostovao u Kijevu kod Šahtara te je pobijedio 5-0.

Nakon autogola Krivcova u prvom poluvremenu Madriđani su potpuno slomili domaćina u nastavku, a posebno treba izdvojiti Viniciusa Juniora koji je postigao dva pogotka i jednom asistirao.

Hrvatski nogometaš Luka Modrić igrao je od prve minute, a u 51. je vrlo lijepo podvalio loptu i asistirao spomenutom Viniciusu Junioru za tadašnjih 2-0. Strijelci su još bili Rodrygo i Benzema, a Modrić je igru napustio u 78. minuti.

Inter je svladao Šerif na San Siru s 3:1. Hrvatski nogometaši Marcelo Brozović i Ivan Perišić su počeli utakmicu te su obojica zamijenjeni u 85. minuti.

U skupini C Ajax je u Amsterdamu razbio dortmundsku Borussiju (4:0).

Rezultati susreta nogometne Lige prvaka:

SKUPINA A

Club Brugge – Manchester City 1-5 (Vanaken 81 / Cancelo 30, Mahrez 43-11m, 84, Walker 53, Palmer 67)

Paris Saint-Germain – RB Leipzig 3-2 (Mbappe 9, Messi 67, 74-11m / Silva 28, Mukiele 57)

1. PSG 3 2 1 0 6-3 7

2. Manchester City 3 2 0 1 11-6 6

3. Club Brugge 3 1 1 1 4-7 4

4. RB Leipzig 3 0 0 3 6-11 0

SKUPINA B

Atletico Madrid – Liverpool 2-3 (Griezmann 20, 34 / Salah 8, 78-11m, Keita 13)

Porto – Milan 1-0 (Luis Diaz 65)

1. Liverpool 3 3 0 0 11-5 9

2. Atletico Madrid 3 1 1 1 4-4 4

3. Porto 3 1 1 1 2-5 4

4. Milan 3 0 0 3 3-6 0

SKUPINA C

Bešiktas – Sporting Lisabon 1-4 (Larin 24 / Coates 15, 27, Sarabai 44-11m, Paulinho 89)

Ajax – Borussia Dortmund 4-0 (Reus 11-ag, Blind 25, Antony 57, Haller 72)

1. Ajax 3 3 0 0 11-1 9

2. Borussia Dortmund 3 2 0 1 3-5 6

3. Sporting 3 1 0 2 5-7 3

4. Bešiktaš 3 0 0 3 2-8 0

SKUPINA D

Inter Milano – Šerif Tiraspol 3-1 (Džeko 34, Vidal 58, de Vrij 67 / Thill 52)

Šahtar Donjeck – Real Madrid 0-5 (Krivcov 37-ag, Vinicius 51, 56, Rodrygo 65, Benzema 90+1)

1. Real Madrid 3 2 0 1 7-2 6

2. Šerif Tiraspol 3 2 0 1 5-4 6

3. Inter 3 1 1 1 3-2 4

4. Šahtar Donjeck 3 0 1 2 0-7 1