Perišić asistent u velikom preokretu, Brighton razbio Chelsea

epa10273554 Brighton's Tariq Lamptey vies for the ball with Chelsea's Armando Broja (R) during an English Premier League soccer match Brighton at the Amex Stadium in Brighton, Britain, 29 October 2022. EPA/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Posljednji suparnik Dinama u skupini Lige prvaka, Chelsea doživio je neugodan, 1-4 poraz na gostovanju kod Brightona u susretu 14. kola engleskog prvenstva.

Za “Bluese” je cijeli susret odigrao Mateo Kovačić.

Sjajnu utakmicu odigrali su Bournemouth i Tottenham. Domaćin je vodio 2-0, a na koncu je Tottenham slavio sa 3-2. Kieffer Moore je zabio dva gola (23, 50) za iznenađujućih 2-0 domaćeg sastava. Smanjio je Ryan Sessegnon u 57. minuti, da bi Ben Davies izjednačio u 73. minuti na asistenciju Ivana Perišića.
Newcastle United je ostvario uvjerljivih 4-0 protiv Aston Ville, a golove su zabili Callum Wilson (45+6-11m, 56), Joelinton (59) i Miguel Almiron (68)

Southampton je na gostovanju kod Crystal palace izgubio 0-1 golom Odsonnea Edouard u 38. minuti. Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za goste.

U prvom dvoboju 14. kola Manchester City je na gostovanju pobijedio Leicester City sa 1-0.