Pobjeda Milana, sjajan pogodak Ante Rebića, isključenje Zlatana Ibrahimovića

epa09112933 Sampdoria’s Tommaso Augello (L) challenges for the ball AC Milan’s Zlatan Ibrahimovic during the Italian serie A soccer match between AC Milan and Uc Sampdoria at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 3 April 2021. EPA/MATTEO BAZZI

Nogometaši Milana slavili su u 30. kolu Serie A na gostovanju kod Parme, bilo je 3:1, a jedan od tri pogotka za milansku momčad djelo je hrvatskog reprezentativca Ante Rebića. Nije to bila jednostavna utakmica za Milan, no ono što je najbitnije, a to su bodovi, Rebićeva momčad je uspjela ostvariti, važna su ta tri boda za Milan u borbi za Ligu prvaka. Prema svemu sudeći bitka za naslov je izgubljena.

Gosti, kako smo već spomenuli, nisu briljirali, no uspjeli su doći do bodova, a prvi je pogodak za Milan u osmoj minuti zabio Ante Rebić, nakon asistencije Zlatana Ibrahimovića. U 44. minuti Theo Hernandez je proigrao Francksa Kessiea, koji je zabio za 2:0, izgledalo je da će gosti lakoćom stići do tri boda, no…

Pola sata prije kraja utakmice isključen je švedski nogometaš Zlatan Ibrahimović, sve se za Milan zakompliciralo u 66. minuti kada je Gagliolo smanjio na 2:1. Pokušala se Parma vratiti, osvojiti barem taj jedan bod, koji bi im bio važan u borbi za ostanak u ligi, no Milan je uspio izdržati te sada mirno čeka susret s Genovom na San Siru. Ne samo da je Milan uspio izdržati nego je iz kontre Leao u 94. minuti potvrdio pobjedu Milana.