Četvrtak, 16 srpnja, 2026
23.9 C
Zagreb
Pratite nas:
ČETIRI GODINE

Presedan u HNS-u: Bilić potpisao ugovor kakav nitko dosad nije dobio?

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Iako se smatralo da je Slaven Bilić s HNS-om potpisao dvogodišnji ugovor, do Europskog prvenstva 2028. godine, SN danas donose da je ipak potpisao – četverogodišnji ugovor, dakle do Svjetskog prvenstva 2030. godine!

Ako je ta informacija točna, bio bi to prvi put u povijesti da je hrvatski izbornik odmah dobio ugovor na četiri godine, umjesto na dvije, što pokazuje da uživa veliko povjerenje čelnih ljudi Hrvatskog nogometnog saveza.

Bilić je i prvi hrvatski izbornik koji se vraća odraditi drugi mandat na klupu nacionalne vrste.

–  Zanima me isključivo veliki rezultat, a to znači Europsko prvenstvo. Neće se Liga nacija zanemariti, ali Euro je taj kojem je sve podređeno. Imamo podlogu. Hrvatska je pokazala da imamo realne šanse, ako vjerujemo i sanjamo o nečemu velikom, ako smo ambiciozni, a ne bahati i arogantni, znajući da treba proći kvalifikacije. Igramo nogomet na specifičan način, ima stvari koje nemamo, ali nitko ga ne igra kao mi. Kad su španjolci gradili “tika-taka” igru, oni su vjerovali u to. I mi moramo tako, rekao je prilikom gostovanja u emisiji Americana.

Novi-stari izbornik, koji će, koliko je poznato, biti plaćen otprilike dvostruko manje od Zlatka Dalića, prve će izazove imati u Ligi nacija, s Češkom u rujnu igramo u Pragu. To je i jedino natjeca je za kojeg je tražio određeno razumijevanje, naglasivši da će u njemu tražiti balans između rezultata i stvaranja igre:

–  Mi ćemo probati kroz Ligu nacija isprofilirati neke igrače, ali ako bude prilike za proći dalje, idemo po to. Ništa ne stvara igrača bolje od pobjede, rekao je u razgovoru s Valentinom Miletić i Markom Šapitom u Americani.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci