Nogometaši Seville, apsolutni rekorderi Europske lige, osvojili su ovo natjecanje sedmi put u svojoj povijesti nakon ovosezonske pobjede protiv Rome u Budimpešti, nakon jedanaesteraca.
U finalu Europske lige u Budimpešti Sevilla Ivana Rakitića pobijedila je Romu boljim izvođenjem jedanaesteraca.
Nevjerojatan niz
Momčad Seville nastavila je svoj nevjerojatan niz u finalima Kupa Uefe, odnosno Europske lige. U Budimpešti je protiv Rome odigrala sedmo finale, i sedmi puta podigla pobjednički trofej.
Rakitiću je to drugi naslov pobjednika Europske lige, nakon što je sa Sevillom slavio i 2014. godine.
Rakitić je bio u početnoj postavi svoje momčadi te je igrao do samog kraja. Nakon 1:1 u 120 minuta pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Andalužani su realizirali sva svoja četiri pokušaja, pri čemu je Rakitić bio siguran izvođač u trećoj seriji.
Vrijedi istaknuti da je i u prvom poluvremenu zatresao vratnicu.
Nitko u ovom natjecanju, ranijem Kupu UEFA-e, nije ni blizu Sevilli koja je sve svoje trofeje osvojila od 2006. godine do danas. Klub iz Andaluzije je slavio 2006., 2007., 2014., 2015., 2016., 2020. i ove godine. Isto tako, Sevilla nikada nije izgubila finalnu utakmicu Europske lige. Sedam puta je igrala završnu utakmicu i sedam puta je pobijedila.
Pobjednici Europske lige (nekadašnji Kup UEFA):
7 – Sevilla
3 – Inter, Juventus, Liverpool i Atletico Madrid
2 – Borussia (M), Tottenham Feyenoord, Eintracht, Real Madrid, Goeteborg, Parma, Porto i Chelsea
1 – Anderlect, Ajax, Manchester United, PSV, Ipswich, Bayer, Napoli, Bayern, Schalke, Galatasaray, Valencia, CSKA Moskva, Zenit, Šahtar i Villarreal
Izvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.