Utorak, 30 lipnja, 2026
31.6 C
Zagreb
Pratite nas:
OSTALI BEZ MEDALJE

Tucak: Možda je čak i teže nakon neprospavane noć

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nakon četvrtfinalnog poraza hrvatske vaterpolske reprezentacije od Mađarske na Svjetskom prvenstvu, izbornik Ivica Tucak nakon (ne)prospavane noći ponovio je kako reprezentacija nije bila na željenoj razini te istaknuo da za poraz nema individualne krivnje.

– Lakše da je, nije. Možda čak i teže kad se malo ohladiš nakon neprospavane noći, ali što, nema se tu što ponoviti. Zaključak je isti i onda i sada – jednostavno nismo bili pravi. Protiv jednog fenomenalnog protivnika, protiv jedne izvrsne reprezentacije… jučer jednostavno nismo bili pravi, rekao je Tucak.

Naglasio je kako je ključan problem bila nedovoljna koncentracija u obrani: – Bez bloka, bez obrana… sve skupa, ono što sam malo pogledao, možda je bilo sedam blokova – jedna utakmica. Suviše malo da bi se pobijedila Mađarska.

Tucak je odbacio bilo kakvu ideju individualne odgovornosti.

– Nikada nećete čuti od mene da je kriv vratar, da je kriv centar, bek. Svi smo krivi. Kad pobjeđujemo, pobjeđujemo svi. Kad gubimo, gubimo svi. Individualnu krivnju ne prihvaćam, rekao je Tucak.

Izbornik je najavio kako reprezentacija mora pokazati karakter i u nastavku turnira, u razigravanju od petog do osmog mjesta.

– Mi ovdje predstavljamo Hrvatsku i idemo dobiti te dvije utakmice. Teško je, izuzetno je teško, ali učinit ćemo sve da završimo turnir na najbolji mogući način, zaključio je Tucak, piše HRT.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/HRT

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci