Barakude razmontirale Grke za polufinale s Mađarima

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su u četvrtfinalu Europskog prvenstva neugodnu Grčku sa 13:8, osiguravši polufinalni dvoboj s Mađarima, koji su ranije danas u drami peteraca prošli Srbiju.

Sastavi:

Hrvatska: Bijač, Burić, Fatović, Lončar, Biljaka, Bukić, Vukičević, Žuvela, Marinić Kagić, Vrlić, Butić, Harkov, Popadić

Grčka: Zerdevas, Genidounias, Skoumpakis, Gkiouvetsis, Fountoulis, Papanastasiou, Argyropoulos Kanakak, Alafragkis, Kakaris, Nikolaidis, Vlachopoulos, Tzortzatos

Pratite uživo:

ČETVRTA ČETVRTINA

Lončar sada postiže još jedan jako važan pogodak i sada bježimo Grcima na četiri razlike
Osma obrana Marka Bijača, danas slavljenika. Fatović zabija u sljedećoj akciji i sada je to već pet razlike. Hrvatske je na koračić od polufinala. To je već šesti pogodak Hrvatske za redom!

Sada opet zabija sjajni Fatović. To je njegov treći pogodak, ukupno sedmi za redom Hrvatske. Raspad Grčke, Barakude će igrati u polufinalu, četiri su minute do kraja. Sada bi se čudo trebalo dogoditi da ekipa Ivice Tucka ne slavi u ovom susretu

Rino Burić za 13. pogodak Hrvatske. Niz je doista nevjerojatan, osam pogodaka za redom

Do kraja je ostalo manje od tri minute. Sve je riješeno, Grci su se predali iako nakon kontre konačno zabija Papanastasiou. To je prvi njihov pogodak nakon osam golova za redom Hrvatske

Utakmica je gotova, Hrvatska je pobijedila 13:8

TREĆA ČETVRTINA

Sjajno otvaramo nastavak. Lončar je primio loptu na centarskoj poziciji i šraubom zabio za 6:6
Hrvatska je u vodstvu. Nakon velike gužve i uz odbijanac, Jerko Marinić Kragić zabija za 7:6
Uspijevamo se obraniti s igračem manje

Grci sada odlično plivaju i stvaraju višak, ali gube loptu iako su tražili isključenje. Na drugoj je strani Vrlić izborio isključenje, a Vukičevića uz vratnicu nekako je ugurao loptu za +2. Minuta i pol do kraja treće četvrtine

Sada imamo i peterac. Marinić Kragić postiže četvrti pogodak, Hrvatska četvrtim pogotkom za redom ide na 9:6!

Završila je treća četvrtina

DRUGA ČETVRTINA

Grci su prvi osvojili loptu, Kakaris je pucao, Bijač obranio. U nastavku Bukić ne koristi igrača više, pogađa gredu te i dalje ostaje 3:3
Opet prednost za Grke, ali odmah s igračem više zabija Jerko Marinić Kragić. To je njegov drugi pogodak. U napadu smo dobri, ali obrana dosta “pliva” te Grci za sada znalački to koriste
Sada ne koristimo dva napada za redom te Grci zamalo dolaze do novog vodstva, ali smo se spasili. Sve se pjeni, doista rovoska bitka

Ante Vukičević zabio je za vodstvo Hrvatske 5:4. Ostalo je 50 sekundi do kraja druge četvrtine te su Grci dobili petarac. Argyropoulos je siguran
Naši sada rade veliku grešku. Ne pucaju u posljednjem napadu, gube loptu, a Grci na kraju dolaze i do vodstva na poluvremenu

PRVA ČETVRTINA

Počela je utakmica, Hrvatska prva ima loptu
Prvo vodstvo Hrvatske. Vrlić je izborio peterac, izvodi ga Harkov, ali je Zerdevas obranio. Ipak, iz drugog pokušaja zabija! Odmah u idućem napadu zabija Kakaris za izjednačenje
Grci koriste prvog igrača više. Zabija Fountoulis za veliko slavlje. Odmah u idućoj akciji Loren Fazović sjajno zabija iz daljine za 2:2Genidounias je zabio za novo grčko vodstvo i to iz peterca
Na tri minute od kraja prve četvrtfine realizirali smo igrača više, strijelac je Marinić Kragić
Završila je prva četvrtina. Rezultat je 3:3

– Svi su spremni i nabrijani, rekao je u razgovoru za HTV neposredno prije utakmice pomoćni trener Jure Marelja.

– Šteta bi bilo da u ovakvoj atmosferi s ovim protivnikom odigramo loše i ne prođemo u polufinale. To zaista večeras u ovom naboju ne bi trebalo previše značiti. Secirali smo grčku igru, detektirali njihove mane te planiramo “udariti svom silom” na njih.