Hrvatska okrenula utakmicu protiv Engleza i ušla u finale SP-a!

Hrvatska nogometna reprezentacija u polufinalnom dvoboju Svjetskog prvenstva protiv Engleske ima priliku napraviti povijesni uspjeh.

Ovo su početni sastavi:

HRVATSKA: Subašić – Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko, Brozović, Rakitić, Modrić, Perišić, Rebić, Mandžukić
ENGLESKA: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Trippier, Young, Lingard, Henderson, Dele, Kane, Sterling.

Pratite kronologiju utakmice:

120’+4 Gotovo je, Hrvatska je u finalu

120′ Igraju se četiri minute nadoknade

118′ Modrić više nema snage, ulazi Badelj.

116′ Trippier se ozlijedio, a Englezi više nemaju pravo na zamjenu.

115′ Mandžukić nema više snage, ulazi Ćorluka.

112′ Vardy umjesto Walkera.

109′ Gol za Hrvatsku, zabija Mandžukić

108′ Brozović puca nakon dobre akcije, ali preko gola

105′ Mandžukić je tukao, ali mu je Pickford odlično ušao u šut i obranio. Igrale su se dvije minute nadoknade

101′ Rebić više ne može igrati, ulazi Kramarić

98′ Vrsaljko spašava čisti gol, Stones tuče glavom nakon kornera, no Vrsaljko odbija

97′ Ulazi Dier umjesto Hendersona

96′ Žuti karton za Rebića

95′ Strinić izlazi van jer više ne može igrati, ulazi Pivarić

91′ Počeli su produžetci

90’+3 Hrvatska i Engleska igrat će produžetke

90′ Tri minute sudačke nadoknade, rezultat je 1:1, čekaju li na snovi produžetci? Žuti karton za Rakitića i sloboda udarac Engleza, ali srećom bez pogotka

82′ Puca Mandžukić nakon što je primio loptu na prsa, ali Pickford brani

74′ Rashford je ušao umjesto Sterlinga.

72′ Još jedna velika prilika za Hrvatsku, Perišić je pogodio vratnicu, a onda se lopta odbila do Rebića čiji je udarac uhvatio Pickford

68′ Vrsaljko ubacuje, Perišić zabija za 1:1

65′ Kakva prilika za Hrvatsku, puca Perišić, no Englezi nekako uspjevaju blokirati

62′ Englezi traže jedanaesterac nakon starta Vide na Sterlingu, turski sudac je pokazao da se igra dalje

61′ Rakitić puca nakon odbijene lopte, no daleko od gola

56′ Puca Lingard, no Lovren uspjeva blokirati

54′ Žuti karton za Walkera

48′ Žuti karton za Rebića

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Greška Engleza, lopta stiže do Rakitića, ali on gubi loptu. Poluvrijeme je gotovo, 1:0 za Englesku

40′ Vida dobiva loptu, a dio tribina mu zviždi zbog uzvika “slava Ukrajini”

35′ Kane i Sterling sve su pripremili za Lingarda koji puca, ali promašuje

33′ Hrvatska igra bolje, u zadnji tren Young izbija loptu Rebića

32′ Hrvatska puca u okvir, Rebić puca nakon Modrićeve izborene lopte, no Pickford je hvata

30′ Kane ide na Subašića, ali on skida udarac

23′ Odgovara Perišić, ali neprecizno

21′ Strinić i Subašić su neoprezno izgubili loptu, ali srećom svirano zaleđe Kaneu

19′ Puca Perišić, ali pored gola, Walker je dirao loptu, ali su suci pokazali na gol-aut.

17′ Hrvatska složila akciju, ali bez uspjeha

14′ Ponovno puca Maguire nakon kornera, no pored gola

12′ Maguire je tukao glavom nakon kornera, ali je ipak otišlo pored gola.

4′ Loše je krenulo po Hrvatsku, Modrić je srušio Alli u opasnoj zoni i Engleska je povela 1:0. Trippier je sjajno pogodio

1′ Utakmica je počela