(FOTO) Navijači “okupirali” Graz: Hrvatska se vratila i pobijedila Srbiju

epa08125722 Vanja Ilic (C) of Serbia in action against Marko Mamic (L) and Zlatko Horvat (R) of Croatia during the EHF Handball Men European Championship match between Serbia and Croatia in Graz, Austria, 13 January 2020. EPA/VALDRIN XHEMAJ

Dvorana Stadthalle u Grazu bila je ispunjena do posljednjeg mjesta za posljednju utakmicu u skupini A Europskog prvenstva protiv Srbije. Hrvatska je odnijela pobjedu.

Rezultatski, utakmica nema nikakav značaj. Hrvatska kao prva prenosi dva boda, a Srbija je otpala i ne može proći dalje, ali igra se za prestiž.

Pratite uživo:

Utakmica je počela. Mandić je zabio za 1:0, a Šego upisao prvu obranu. Uslijedile su četiri minute bez pogotka. Nikolić zabija za 1:1, a Stepančić za 2:1. Karačić iz kontranapada zabio za 3:2, a Stepančić je odveo na 4:2. Šego je skupio već šest obrana. Duvnjak je zabio za 5:2. Šego brani Ilićev sedmerac. Pišica vodi Srbiju na 5:4. Musa vraća na 6:4. Horvat nas vraća na 7:6. Stepančić zabija za 8:6.Pešić izjednačava na 8:8. Mošić vodi Srbiju na 9:8. Đukić zabija za 10:8. Nema pogotka za Hrvatsku već sedam minuta. Na pauzu je Srbija otišla s dva gola prednosti.

Počelo je drugo poluvrijeme. Cindrić je smanjio na 9:10. Stepančić zabio za 10:11. Nikolić vraća na dva gola razlike, ali Duvnjak stiže na 11:12. Duvnjak nas vodi na 14:14, a zatim i na 15:14. Mandić zabija, pa Horvat i Šipić te Karačić s dva gola za 20:15. Radivojević smanjio prednost Hrvatske – 21:18. Srbija zabila još jedan gol. Cindrić vodi na 22:19. Zabijaju Mandić i na kraju Cindrić za 24:19