(VIDEO) Arsenal prekinuo uspješan niz Manchester Uniteda

U derbiju 30. kola Premier lige Arsenal je u nedjelju na svom stadionu svladao Manchester United sa 2-0 pogocima
Granita Xhake (12) i Pierre-Emericka Aubameyanga (69-pen).Time je prekinut uspješan niz u Premier ligi pod trenerskom palicom Solskjaera (10 pobjeda i 2 remija), a ujedno to je prvi poraz Manchester Uniteda u gostima u svim natjecanjima otkad ih vodi Norvežanin.

Nogometaši Chelseaja u nedjelju su na svom terenu izvukli remi u sudačkoj nadoknadi protiv Wolverhamptona, koji je vodio od 56. minute pogotkom Raúla Jiméneza. No, u samoj završnici susreta Eden Hazard (90+2) pogađa za 1-1. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić igrao je do 57. minute za Chelsea.

Nogometaši Liverpoola smanjili su zaostatak za vodećim Manchester Cityjem na jedan bod zahvaljujući 4-2 (2-1) domaćoj pobjedi protiv Burnleya u susretu 30. kola engleskog prvenstva.

Gosti su poveli preko Westwooda (6), no Firmino (19) i Mane (29) su do odlaska na odmor preokrenuli rezultat, da bi u nastavku prvo Firmino (68) svojim drugim golom povisio na 3-1. U sudačkoj nadoknadi Gudmundsson (90+1) je prvo smanjio na 3-2, da bi Mane (90+3) svojim drugim pogotkom postavio konačni rezultat. Hrvatski stoper Dejan Lovren ostao je na klupi Liverpoola.