(VIDEO) Barcelona bez Messija u derbiju Lige prvaka svladala Inter, sjajna večer Ivana Rakitića, vrlo dobar Brozović, igrao Perišić…

U jednom od derbija večeri nogometne Lige prvaka Barcelona je na stadionu Camp Nou bez Lionela Messija pobijedila Inter sa 2-0 upisavši treću pobjedu u skupini.

Barca je nastupila bez svog najboljeg igrača koji je u zadnjem ligaškom susretu slomio ruku i pauzirat će najmanje tri tjedna. No i bez argentinskog majstora Barca je bila bolja i posve zasluženo je upisala pobjedu golovima Rafinhe (32) i Jordija Albe (84).

Inter je prije osam godina eliminirao Barcelonu u polufinalu Lige prvaka osvojivši potom preko Bayerna svoj treći i za sada posljednji europski naslov. Međutim, Barca je dobila sve četiri međusobne utakmice na Camp Nou uz razliku pogodaka 8-0.

Inter je bolje krenuo u susret i gosti su prvi zaprijetili u 16. minuti preko Icardija koji nije najbolje reagirao na odličnu Perišićevu loptu. Dvije minute kasnije vidjeli smo opasnost i na drugoj strani, Clement Lenglet je pucao glavom nakon ubačaja iz kornera, no Handanovič je obranio.

U 32. minuti Barca je stigla do prednosti golom Rafinhe na asistenciju Luisa Suareza. Zanimljivo, pogodak je postigao igrač koji je u sastavu zamijenio Messija. Barca je u 71. minuti bila korak do drugog gola, no Coutinhov udarac je završio u okviru gola. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je David Alba u 84. minuti na asistenciju našeg Ivana Rakitića.

Bila je to utakmica u kojoj su nastupila tri hrvatska nogometaša – Ivan Rakitić je odigrao svih 90 minuta za Barcu, baš kao i Marcelo Brozović za Inter. Ivan Perišić je igrao do 77. minute, dok Šime Vrsaljko nije ulazio u igru.

Barcelona je ovom utakmicom produžila niz bez domaćeg poraza u zadnjih 28 utakmica u LP ostvarivši pritom 26 pobjeda i dva remija.

U drugom susretu iz skupine B PSV i Tottenham su u Einhovenu remizirali 2-2 osvojivši prvi bod. Domaćin je poveo u 39. minuti nakon velike pogreške Tobyja Alderweirelda. Belgijanac se kao posljednji igrač obrane poigravao što je iskoristio Hirving Lozano ‘ukravši’ mu loptu, a potom zabio za 1-0. Radost Nizozemaca nije dugo trajala, devet minuta kasnije Lucas Moura je izjednačio. Gosti su u 55. minuti poveli, Christian Eriksen je lijepo ubacio s lijeve strane, a Kane lakoćom zabio glavom za 2-1. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 80. minuti kada su gosti ostali bez vratara Huga Llorisa koji je zaradio crveni karton zbog prekršaja nad Lozanom izvan kaznenog prostora. PSV je igrača više iskoristio u 88. minuti kada je Luuk de Jong skrenuo Rosarijev udarac u gostujuću mrežu.

Na ljestvici vodi Barca s devet bodova, Inter ima šest bodova, dok su PSV i Tottenham osvojili prvi bod.

Rezultati susreta 3. kola nogometne Lige prvaka:

REZULTATI

SKUPINA A
Borussia Dortmund – Atletico Madrid 4-0 (Witsel 38, Guerreiro 73, 89, Sancho 83)
Club Brugge – Monaco 1-1 (Wesley 39 / Sylla 32)

1. Borussia Dortmund 3 3 0 0 8-0 9
2. Atletico Madrid 3 2 0 1 5-6 6
3. Club Brugge 3 0 1 2 2-5 1
4. Monaco 3 0 1 2 2-6 1

SKUPINA B
Barcelona – Inter 2-0 (Rafinha 32, Alba 84)
PSV Eindhoven – Tottenham 2-2 (Lozano 30, De Jong 87 / Moura 39, Kane 55)

1. Barcelona 3 3 0 0 10-2 9
2. Inter 3 2 0 1 4-4 6
3. Tottenham 3 0 1 2 5-8 1
4. PSV Eindhoven 3 0 1 2 3-8 1

SKUPINA C
PSG – Napoli 2-2 (Rui 60-ag, Di Maria 90+2 / Insigne 29, Mertens 77)
Liverpool – Crvena zvezda 4-0 (Firmino 20, Salah 45, 51-11m, Mane 80)

1. Liverpool 3 2 0 1 7-3 6
2. Napoli 3 1 2 0 3-2 5
3. PSG 3 1 1 1 10-6 4
4. Crvena Zvezda 3 0 1 2 1-10 1

SKUPINA D
Galatasaray – Schalke 0-0
Lokomotiv Moskva – Porto 1-3 (Mirančuk 38 / Marega 26-11m, Herrera 35, Corona 47)

1. Porto 3 2 1 0 5-2 7
2. Schalke 04 3 1 2 0 2-1 5
3. Galatasaray 3 1 1 1 3-1 4
4. Lokomotiv 3 0 0 3 1-7 0

IGRANO U UTORAK

SKUPINA E
AEK Atena – Bayern 0-2 (Martinez 61, Lewandowski 63)
Ajax – Benfica 1-0 (Mazraoui 90+2)

1. Bayern München 3 2 1 0 5-1 7
2. Ajax Amsterdam 3 2 1 0 5-1 7
3. Benfica Lisabon 3 1 0 2 3-5 3
4. AEK Atena 3 0 0 3 2-8 0

SKUPINA F
Hoffenheim – Lyon 3-3 (KRAMARIĆ 33, 47, Joelinton 90+2 / Traore 27, Ndombele 60, Depay 67)
Šahtar – Manchester City 0-3 (David Silva 30, Laporte 35, Bernardo 71)

1. Manchester City 3 2 0 1 6-3 6
2. Olympique Lyon 3 1 2 0 7-6 5
3. Hoffenheim 3 0 2 1 6-7 2
4. Šahtar Donjeck 3 0 2 1 4-7 2