(VIDEO) Bez pobjednika u Augsburgu, pobjeda Hannovera protiv Hoffenheima, Kramariću 90 minuta, slavio i Freiburg

U posljednjem susretu 15. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg i Hertha su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 74. minuti golom Caiubyja, a izjednačio je Salomion Kalou u posljednjim trenucima susreta.

U ranije odigranom susretu Hannover je na HDI Areni pobijedio Hoffenheim 2-0, a pobjedu domaćinu donijeli su Niclas Fullkrug (59) i Martin Harnik (85). Andrej Kramarić je igrao cijeli susret za goste i u 54. minuti je dobio žuti karton.

Nogometaši Kolna niti u 15. kolu nisu upisali prvu pobjedu ove sezone premda su protiv Freiburga nakon pola sata vodili 3-0. Na koncu su gosti slavili 4-3 postigavši dva gola u sudačkoj nadoknadi. Koln je nakon pola sata vodio 3-0 i činilo se kako će napokon upisati prvu pobjedu ove sezone. Golove su zabili Lukas Klunter (8), Sehrou Guirassy (16-11) i Caleb Stanko (29-ag). Gosti su do kraja prvog dijela smanjili golom Nilsa Petersena, a potom u nastavku čudesnim preokretom stigli do pobjede.

Janik Haberer je u 65. minuti smanjio na 2-3, a potom je Petersen u 90. minuti izjednačio iz kaznenog udarca. Kada se već činilo kako će utakmica završiti bez pobjednika, sudac Robert Kampka je u četvrtoj minuti nadoknade dosudio još jedan kazneni udarac, a Pedersen je ponovio bio precizan.

Freiburg je ovom pobjedom napredovao za jedno mjesto i trenutačno se nalazi na 16. mjestu sa 15 bodova, dok je Koln posljednji s tri boda.

Na ljestvici vodi Bayern sa 35 bodova, RB Leipzig je drugi sa 27 bodova, a Schalke na trećoj poziciji ima 26 bodova. Borussija Dortmund je tek sedma sa 22 boda.

Hanover – Hoffenheim 2-0 (Fullkrug 59, Harnik 85)
Augsburg – Hertha Berlin 1-1 (Caiuby 74 / Kalou 90)
Koln – Freiburg 3-4 (Klunter 8, Guirassy 16-11m, Stanko 29-ag / Petersen 39,90-11m,90+5-11m, Haberer 65)