(VIDEO) Bundesliga: Hoffenheim s Andrejom Kramarićem deklasirao Stuttgart

U susretu 9. kola njemačkog nogometnog prvenstva Hoffenheim je deklasirao Stuttgart sa 4-0, a sva četiri gola domaćin je zabio u drugom dijelu.

Hoffenheim je praktički cijelu utakmicu imao igrača više nakon što je u osmoj minuti isključen gostujući branič Emiliano Insua.

Stuttgart se dobro držao u prvom poluvremenu, no u nastavku su domaćini sve riješili u prvih 15 minuta postigavši čak četiri gola. Strijelci su bili Joshua Brenet (48), Joelinton (51) i Ishak Belfodil (57, 60).

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić je igrao do 61. minute za domaći sastav, dok Borna Sosa nije nastupio za goste.

U ranije odigranom susretu Bayern je na gostovanju pobijedio Mainz sa 2-1 upisavši i treću pobjedu u nizu. Zanimljivo, sve tri pobjede Bavarci su ostvarili na gostovanjima. Prvo su u prvenstvu pobijedili Wolfsburg (3-1), potom u Ligi prvaka u Ateni AEK (2-0), a danas i Mainz (2-1). Njemački prvak ponovo nije blistao, no treća pobjeda u nizu barem malo će ublažiti kritike na račun hrvatskog stručnjaka Nike Kovača.

Bayern je poveo u 39. minuti golom Leona Goretzke koji je iz voleja zabio na asistenciju Joshue Kimmicha. Mainz je izjednačio u 48. minuti preko Jeana Boetiusa, a Thiago Alcantara je u 62. minuti vratio Bavarce u prednost. Gosti su sve dvojbe oko pitanja pobjednika mogli razriješiti u 78. minuti, no Javi Martinez je pogodio vratnicu udarcem s više od 20 metara. Dvije minute kasnije sjajnu priliku je imao i Niklas Sule koji je u situaciji jedan na jedan s golmanom pucao ravno u Floriana Mullera.

Borussija je na svom terenu dva puta vodila protiv Herthe, ali su gosti iščupali bod i to golom u posljednjim trenucima susreta. Oba gola za Borusiju zabio je Jadon Sancho (27, 61), dok je Salomon Kalou (41, 90+1-11m) bio dvostruki strijelac za Herthu koja je prekinula Borussijin niz od sedam uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima.

Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Fortunu sa 3-0 uz odličnu partiju Josipa Brekala koji je u 72. minuti zabio drugi gol za ‘vukove’. Goste je u vodstvo doveo Wout Weghorst iz jedanaesterca u 41. minuti, a u 80. minuti Daniel Ginczek je zabio za 3-0.

Hannover je kod kuće izgubio od Augsburga sa 1-2, a Josip Elez je za domaći sastav igrao do 65. minute.

Na ljestvici i dalje vodi Borussija Dortmund sa 21 bodom, no Bayern se približio na dva boda zaostatka. Na trećem mjestu je Borussija Moenchengladbach sa 17 bodova koliko ima i Werder iz Bremena.

REZULTATI
Hoffenheim – Stuttgart 4-0 (Brenet 48, Joelinton 51, Belfodil 57, 60)
Mainz – Bayern 1-2 (Boetius 48 / Goretzka 39, Alcantara 62)
Borussia Dor. Hertha 2-1 (Sancho 27, 61 / Kalou 41)
Fortuna – Wolfsburg 0-3 (Weghorst 41-11m, BREKALO 72, Ginczek 80)
Hannover – Augsburg 1-2 (Bebou 73 / Khedira 8, Finnbogason 63)

U petak:
Freiburg – Borussija Mon. 3-1 (Petersen 1-11m, Waldschmidt 57, Hoeler 90+4 / Hazard (20-11m)