(VIDEO) Derbi začelja bez pobjednika u španjolskoj ligi, Duje Čop nije igrao zbog svađe sa suigračima na treningu

Granada je u 18. kolu španjolskog nogometnog prvenstva ugostila Osasunu, a derbi začelja završio je bez pobjednika 1-1.

Osasuna je vodila od 12. minute pogotkom Riere, a izjednačio je Kravets u 69. minuti. Granada je utakmicu završila s dva igrača manje. U 75. minuti izravan crveni karton dobio je Agbo, a u posljednjim sekundama Ponce je zaradio drugi žuti karton, a time i isključenje. Granada je ostala jedan bod ispred posljednjeplasirane Osasune.

U opasnoj zoni ostao je Sporting Gijon koji je na svom stadionu poražen od Eibara s 2-3. Gosti su u 23. minuti vodili 3-1, a Sporting je do kraja dvoboja uspio samo smanjiti zaostatak. U domaćoj momčadi nije bilo Duje Čopa, kojeg je trener Abelardo izostavio iz sastava zbog svađe sa suigračima na treningu.

U nedjelju će još Sevilla ugostiti Real Madrid na Ramon Sanchez Pizjuanu od 20.45 sati, a u slučaju pobjede Andalužani će se probiti na drugo mjesto ispred Barcelone te smanjiti zaostatak za vodećim Realom na samo jedan bod, ali uz utakmicu više od “kraljevskog kluba”.