(VIDEO) Eintracht Nike Kovač slavio u Berlinu, solidno izdanje Ante Rebića

U susretu 14. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, je u Berlinu pobijedio Herthu 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih sedam međusobnih susreta.

Hertha je vodila 1-0, no gosti su okrenuli susret s dva pogotka ostvarivši prvu pobjedu u Berlinu u posljednjih osam godina.

Domaćin je poveo u 15. minutu golom Daviea Selkea. Eintracht je mogao izjednačiti u 25. minuti kada je sjajnu priliku imao hrvatski nogometaš Ante Rebić, ali je njegov udarac obranio Rune Jarstein. Norveški vratar je loptu skrenuo u korner iz kojeg su gosti izjednačili. Jetro Willems je iz kornera uputio prizemnu loptu na rub kaznenog prostora, a Marius Wolf sjajno opalio pod gredu. U 80. minuti gosti su bolju igru okrunili golom Kevina-Princea Boatenga, a potom sačuvali vodstvo do kraja.

U drugom susretu Wolfsburg je neočekivano lako pobijedio Borussiju Moenchengladbach 3-0 golovima Yunusa Mallija (4), Daniela Didavija (25) i Josuhe Guilavoguia (71).

Na ljestvici vodi Bayern sa 32 boda, RB Leipzig na drugom mjestu ima 26 bodova, Schalke je treći sa 25 bodova, a Borussia Moenchengladbach je ostala na četvrtom mjestu sa 24 boda. Eintracht je osmi sa 22 boda.

Wolfsburg – Borussia Moen. 3-0 (Malli 4, Didavi 25, Guilavogui 71)
Hertha Berlin – Eintracht 1-2 (Selke 15 / Wolf 26, Boateng 80)