(VIDEO) Marseille uvjerljiv u derbiju zasjenjenom neredima na utakmici Bastia – Lyon: Thauvin uništio St Etienne

U derbiju 33. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio St Etienne 4-0, no dvoboj na stadionu Velodrome ostao je u sjeni navijačkih nereda na utakmici Bastia – Lyon.

Olympique Marseille vs Saint Etienne 4-0 All… by sports-live1

Dvoboj OM-a i St Etienna bio je sudar izravnih konkurenata za plasman u Europsku ligu, a domaćin je dominirao od prve do posljednje minute.

Junak utakmice bio je Florain Thauvin koji je zabio dva gola (22, 58), te asistirao Bafetembiju Gomisu za pogodak u 31. minuti. U posljednjim trenucima susreta pogodak je postigao i Dimitry Payet.

Zanimljivo, St Ettiene je zadnji put pobijedio u Marseilleu davne 1979. godine.

Nažalost, utakmica u Marseilleu prošla je u sjeni nereda na utakmici Bastija – Lyon koja je prekinuta nakon prvog poluvremena. Utakmica je prekinuta nakon što su domaći navijači dva puta provalili na travnjak stadiona Armand-Cesari i napali gostujuće igrače.

Navijači Bastije utrčali su na teren prilikom zagrijavanja momčadi uoči početka utakmice, a potom i na koncu prvog poluvremena nakon čega je sudac Amaury Delerue prekinuo susret.

Huligani su prilikom zagrijavanja napali gostujućeg vratara Mathieua Gorgelina, a potom još nekoliko igrača. Gorgelina su spasili zaštitari, a ostatak momčadi se grupirao nakon čega su napustili teren.

Lyon je odbio igrati utakmicu, ali je nakon skoro sat vremena pregovora ipak odlučio nastupiti. Međutim, utakmica je prekinuta u poluvremenu zbog novih nereda pri rezultatu 0-0. Do nove gužve došlo je na koncu prvog dijela kada je jedan navijač utrčao na teren i napao vratara Anthonyja Lopesa.

Na ljestvici vodi Monaco sa 77 bodova, PSG na drugom mjestu ima tri boda manje, a treća je Nica sa 73 boda. Lyon je četvrti sa 54 boda, a zatim slijede Bordeaux (52), Marseille (51) i St Etienne (45).