(VIDEO) Pobjede Monaca i Bordeauxa, Danijel Subašić branio, ali i zaradio žuti karton, Santini nastupio u uvjerljivom porazu Caena

U susretu 32. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je pobijedio Nantes 2-1 učvrstivši se na drugoj poziciji Le Championnata.

Nantes je poveo u 32. minuti sjajnim golom Adriena Thomassona sa 20-tak metara, no Monaco je u posljednje tri minute prvog dijela uspio okrenuti rezultat. Izjednačio je Radamel Falcao u 42. minuti, a u 45. je Rony Lopes zabio za 2-1.

U nastavku susreta bilo je nekoliko prilika na obje strane, ali ne i golova. Hrvatski reprezentativac Danijel Subašić je branio za domaći sastav, a u posljednjim trenucima susreta je zaradio žuti karton.

Bordeaux je identičnim rezultatom pobijedio Lille, a zanimljivo i na ovoj utakmici gosti su poveli, a domaćin potom u zadnjim minutama prvog dijela okrenuo rezultat. Lille je poveo u 14. minuti golom Leba Mothibe, a do kraja poluvremena Bordeaux je golovima Francoisa Kamana (43, 45) stigao do prednosti koju je u nastavku obranio.

Amiens je deklasirao Caen 3-0, a za goste je cijeli susret odigrao Ivan Santini. Uvjerljivu pobjedu ostvario je Guingamp protiv Troyesa (4-0), dok je jedinu gostujuću pobjedu ostvario Dijon protiv Toulousea (1-0).

Na ljestvici vodi PSG sa 84 boda, Monaco je drugi sa 70 bodova, a zatim slijede Marseille i Lyon sa 62 i 60 bodova i utakmicom manje.