(VIDEO) Remi Liverpoola i Evertona, Lovren nije igrao

Nogometaši Liverpoola nisu se uspjeli vratiti na prvo mjesto Premier lige, budući da su u nedjelju u Merseyside derbiju u gostima kod Evertona odigrali 0-0, pa je Manchester City sada prvi sa bodom prednosti. Hrvatski stoper Dejan Lovren zbog ozljede nije bio u sastavu “redsa”.

Promjene na trenerskim klupama Leicestera i Fulhama nisu donijele instant učinak, obje su momčadi poražene u 29. kolu Premier lige.

Fulham, koji je prije tri dana raskinuo suradnju sa Claudiom Ranierijem, u nedjelju je na svom terenu izgubio od Chelseaja sa 1-2. Svi pogoci pali su unutar 11 minuta prvog poluvremena. Strijelci za Chelsea bili su Gonzalo Higuain (20) i Jorginho (31), a za domaćine, koje je po prvi puta vodio privremeni trener 38-godišnji Scott Parker, zabio je Calum Chambers (28).

Devet kola prije kraja prvenstva Fulham je sa 17 bodova predzadnji, a od zone spasa ga trenutno dijeli deset bodova. Chelsea je pobjedom zadržao korak sa Arsenalom i Manchester Unitedom u borbi za Ligu prvaka, a hrvatski veznjak Mateo Kovačić igrao je od 68. minute za goste.

Momčad Leicestera, koju je po prvi puta vodio Brendan Rodgers, poražena je sa 1-2 na gostovanju kod Watforda. Deeney je već u 5. minuti doveo Watford u vodstvo koje je domaća momčad držala do 76. minute, kad je nepažnju u obrani domaćih iskoristio Jamie Vardy i postigao svoj 99. pogodak u dresu Leicestera. U drugoj minuti sučevog vremena Watford je došao do sva tri boda, a zasluge idu strijelcu Andreu Grayu.

1. Manchester City 29 23 2 4 76:20 56 71
2. Liverpool 29 21 7 1 64:15 49 70
3. Tottenham Hotspur 29 20 1 8 56:31 25 61
4. Manchester United 29 17 7 5 58:38 20 58
5. Arsenal 29 17 6 6 61:39 22 57
6. Chelsea 28 17 5 6 49:30 19 56
7. Wolverhampton Wanderers 29 12 7 10 37:35 2 43
8. Watford 29 12 7 10 41:41 0 43