(VIDEO) Roma se pobjedom protiv Pescare probila na drugo mjesto Serie A, ponovno briljirao Edin Džeko

U susretu 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na stadionu Olimpico pobijedila Pescaru 3-2 probivši se na drugo mjesto Serie A.

Roma je već nakon 11 minuta vodila 2-0 golovima Edina Džeke (7, 11), a smanjio je Ledian Memushaj u 61. minuti. Na dva gola prednosti vratio je Perotti u 71. minuti iz kaznenog udarca, ali je dramu produžio Caprari postigavši pogodak za 3-2 tri minute kasnije. Do konca susreta domaćin je ipak uspio zadržati prednost.

Za goste je cijeli susret odigrao Dario Župarić, dok Robert Murić nije ulazio u igru.

U ranije odigranim susretima Genoa, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, napravila je veliki podvig pobijedivši na svom terenu Juventus sa 3-1. Dvostruki strijelac za Genou bio je Giovanni Simeone (3, 13), a treći pogodak je autogol Alexa Sandra (29). Juventus je uspio ublažiti poraz u 82. minuti. Hrvatski napadač Mario Mandžukić izborio je slobodni udarac iz kojeg je zabio Pjanić.

Mandžukić, koji je bio u početnoj postavi Juvea, imao je dvije prilike da se upiše u strijelce, u 85. minuti je pucao preko gola, a u sudačkoj nadoknadi njegov pokušaj glavom bio je zamalo neprecizan. Marko Pjaca nije bio u sastavu Juventusa jer se još oporavlja od ozljede.

Posljednjeplasirani Palermo, za kojeg standardno brani vratar Josip Posavec, izgubio je od Lazija sa 0-1, a pobjednički gol zabio je Sergej Milinković-Savić (31).

Cagliari je dobio Udinese sa 2-1, a Stipe Perica je za Udinese igrao od 62. minute.

Dan ranije Milan je slavio kod Empolija s 4-1. Strijelci za Milan bili su Gianluca Lapadula (15, 78), Suso (62) i Andrea Costa (64-ag), a Mario Pašalić igrao je do 78. minute za milanski klub.

Kolu u ponedjeljak zatvaraju Napoli – Sassuolo, te Inter – Fiorentina.

Na ljestvici vodi Juventus sa 33 bodova ispred Roma i Milana koji imaju po 29 bodova.

Roma – Pescara 3-2 (Džeko 7, 11, Perotti 71-11m / Memusha 61, Caprari 74)
Cagliari – Udinese 2-1 (Farias 35-11m, Sau 58 / Fofana 51)
Crotone – Sampdoria 1-1 (Falcinelli 43 / Fernandes 72)
Bologna – Atalanta 0-2 (Masiello 15, Kurtić 68)
Genoa – Juventus 3-1 (Simeone 3, 13, Sandro 29-ag / Pjanić 82)
Palermo – Lazio 0-1 (Milinković-Savić 31)