(VIDEO) Solskjaer uspješno startao na trenerskoj klupi Manchester Uniteda: Slavili protiv Cardiffa 5:1

Junak finala Lige prvaka iz 1999. godine Norvežanin Ole Gunnar Solskjaer (45), koji je na trenerskoj klupi Manchester Uniteda naslijedio smijenjenog Josea Mourinha, uspješno je započeo svoj mandat, budući da su “crveni vragovi” u gostima kod Cardiffa slavili sa 5-1.

Pogotke za Manchester United zabili su Marcus Rashford (3), Ander Herrera (29), Anthony Martial (41) i Jesse Lingard (57-pen, 90), a strijelac za Cardiff bio je Camarasa (38-pen).

Subotnje utakmice 18. kola Premier lige donijela su dva iznenađenja, Manchester City je poražen od Crystal Palacea sa 2-3, a Chelsea je izgubio od Leicestera sa 0-1.

Navijači Manchester Cityja očekivali su novu pobjedu za priključak vodećem Liverpoolu, a nakon vodećeg pogotka Ilkaya Gundogana u 27. minuti činilo se da će tako i biti. No, igrači Crystal Palacea priredili su im neugodno iznenađenje. U 33. minuti Jeffery Schlupp zabija za 1-1, a već u 35. minuti Andros Townsend postiže najljepši gol dosadašnjeg dijela prvenstva. Odbijenu loptu je fantastičnim volejem sa 25 metara zakucao u mrežu. U nastavku novi šok za domaćine, u 51. minuti Luka Milivojević iz penala pogađa za vodstvo Crystal Palacea 3-1.
Iako su domaćini potpuno dominirali u drugom poluvremenu uspjeli su samo ublažiti poraz pogotkom Kevina De Bruynea (85). Manchester City sada zaostaje četiri boda za vodećim Liverpoolom, koji je dan ranije svladao Wolverhampton sa 2-0.

Mateo Kovačić igrao je do 61. minute za Chelsea i pružio je solidnu partiju, ali to nije pomoglo njegovoj ekipi, koja je na Stamford Bridgeu izgubila od Leicestera sa 0-1, a pobjednički gol zabio je Jamie Vardy (51).

Austrijski trener Ralph Hasenhüttl, koji je uspješno vodio Leipzig, upisao je i drugu pobjedu na klupi Southamptona, koji je u gostima dobio Huddersfield sa 3-1 golovima Redmonda (15), Ingsa (42-pen) i Obafemija (71)

West Ham je nakon četiri uzastopne pobjede dočekao Watford i doživio je “hladan tuš”. Gosti su slavili sa 2-0, a strijelci su bili Troy Deeney (30-pen) i Gerard Deulofeu (87). U prvoj subotnjoj utakmici Arsenal je kod kuće dobio Burnley sa 3-1 uz dva pogotka Aubameyanga, koji sa 12 golova predvodi listu najboljih strijelaca, a slijedi ga Mohamed Salah sa 11.

U nedjelju se sastaju Everton i Tottenham.

Arsenal 3 Aubameyang (14, 48), Iwobi (90+1)